В облраді напрацьовують пропозиції щодо впорядкування лісокористування та посилення громадського контролю в лісовій галузі

12.07.2018
В облраді напрацьовують пропозиції щодо впорядкування лісокористування та посилення громадського контролю в лісовій галузі

Сьогодні, 12 липня, відбулося перше засідання робочої групи для підготовки пропозицій щодо внесення змін до рішень Львівської обласної ради, які стосуються впорядкування лісокористування у Львівській області та запровадження механізмів громадського контролю за використанням і відтворенням лісових ресурсів області.

Як наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради, голова робочої групи Андрій Білоус, облрада за останні два роки ухвалила два рішення, які стосуються лісової галузі: у 2016 році – про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області, а також про впорядкування лісокористування у Львівській області. «Минув час і виникла необхідність проаналізувати ефективність цих рішень та напрацювати пропозиції для їх удосконалення», - пояснив він.

Відтак робоча група на підставі звернень і заяв від громадських організацій, депутатів обласної ради, звітів від екологічних установ та ДФС розпочала сьогодні формувати актуальний перелік проблемних питань лісокористування. «Далі ми звернемося до лісокористувачів та контролюючих органів, щоб напрацювати конкретні пункти вдосконалення вищеназваних рішень», - поінформував Андрій Білоус.

36998362_886546698

Говорячи про поглиблення громадського нагляду над діяльністю лісової галузі, перший заступник голови облради акцентував, що чинне положення про механізми громадського контролю потребує доопрацювання. «У документі не передбачено процедури громадського обговорення процесу лісокористування. Тому, щоб уникнути різного трактування, необхідно чітко прописати вже існуючий пункт щодо необхідності погодження з місцевою громадою, зазначивши, що воно відбувається шляхом проведення громадських обговорень. Думаю, що порядок громадських обговорень стосовно лісокористування на території сільських рад необхідно буде затвердити рішенням Львівської обласної ради», - сказав голова робочої групи.

У результаті Андрій Білоус дав доручення керівництву ОКС ЛГП «Галсільліс» та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підготувати пропозиції до положення про громадські слухання.

Крім того, перший заступник голови облради порушив тему важливості картографічного супроводу громадського контролю. Йдеться про картографічну зйомку та можливість в режимі онлайн стежити за процесом рубок та лісовідновлення.

Варто зауважити, що під час засідання члени робочої групи також торкнулися теми утворення стихійних сміттєзвалищ у лісах, обговорили шляхи покращення роботи лісокористувачів та лісової охорони, а також порушили проблему діяльності незаконних пилорам.

Додамо, що наступне засідання, під час якого обговорять кадрову політику в лісовій галузі, відбудеться за 2-3 тижні.

Довідково:

Робоча група для підготовки пропозицій щодо внесення змін до рішень Львівської обласної ради, які стосуються впорядкування лісокористування у Львівській області та запровадження механізмів громадського контролю за використанням і відтворенням лісових ресурсів області, створена відповідно до рішення Львівської обласної ради №716 від 5 червня 2018 року.