Усі мають поїхати зі змагань із твердим українським духом і з Україною в серці, – Олександр Ганущин – учасникам «Ігор Нескорених»

10.07.2018
Усі мають поїхати зі змагань із твердим українським духом і з Україною в серці, – Олександр Ганущин – учасникам «Ігор Нескорених»

Сьогодні, 10 липня, у селі Сприня Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака відбулося відкриття військово-патріотичного вишколу «Ігри Нескорених». Участь в урочистостях взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Заходи розпочалися з виконання Державного Гімну України, покладання квітів до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради та хвилини пам’яті за борців за волю України, Новітніх Героїв Небесної Сотні та війни на Сході України.

4487694640_IMG_4952

У вітальному слові до учасників «Ігор Нескорених» Олександр Ганущин наголосив, що багато з них, які приїхали зі сходу країни за новими враженнями, у Сприні вперше. «Переконаний, ці позитивні враження ви отримаєте, і звідси поїдете з добрим настроєм», - сказав голова облради.

Також Олександр Ганущин наголосив, що місцина, де відбуваються змагання, це не просто мальовничий табір в Карпатах, це – місце, де будувалася українська незалежність. «Тому дуже важливо, що саме тут ви, молоді люди, проходите вишкіл і демонструєте спортивні навички і силу духу», - зауважив він.

4497266576_IMG_5002

Крім того, очільник Львівської обласної ради висловив ідею розширення площі змагань, щоб наступного року приймати ще більше учасників «Ігор Нескорених». «І ми обов’язково це зробимо! Усі мають поїхати зі змагань із твердим українським духом, з Україною в серці! Перемога буде за кожним! Слава Україні!», - підсумував Олександр Ганущин.

4494232688_IMG_4728

Опісля відбулося підняття Державного Прапора України та прапора «Ігор Нескорених».

Зауважимо, що 11 липня 2018 року виповнюється 74 роки відтоді, як у гірському селі Сприня на Самбірщині відбувся Великий Збір і була створена Українська Головна Визвольна Рада (УГВР). Із цієї нагоди вже традиційно у Сприні відбувається військово-спортивна патріотична гра «Ігри Нескорених». Цьогоріч Ігри триватимуть з 9 до 15 липня.

Такий патріотичний змаг, починаючи від 2017 року, набув статусу загальноукраїнського. В «Іграх Нескорених» у 2018 році беруть участь понад 100 осіб, хлопців та дівчат віком 15-18 років з різних областей нашої держави.

Зокрема, змагаються 4 команди Львівщини – Самбірського, Городоцького, Мостиського та Пустомитівського районів, команди Луганської, Донецької, Херсонської та Полтавської областей: «Сіроманці»(Херсонщина), «Засульська чайка» (Полтавщина), «Молода Січ», «Рій Молода Січ» (Луганщина), «Слов’янська Січ» (Донеччина), «Патріот», «Апостольська Чота», «Рій імені Назара Петрика», команда Мостищини (Львівщина).

4494862096_IMG_4874

Протягом тижня учасники виборюватимуть перемоги в таких конкуренціях: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, відун, повстанська пісня.

Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла підстаршинська школа УПА, а минулого року відкрито найвищу в Європі дерев’яну Вежу Пам’яті.

Важливим елементом під час Ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи.

Для учасників таборування заплановані також показові навчання та презентації військової справи військових частин Самбірщини інженерів саперів, інженерів радіаційного, хімічного біологічного захисту та авіаторів.

4494767680_IMG_4857

Громадські волонтери навчатимуть учнів тактичній медицині. Військові пригощатимуть учнівську молодь польовою кухнею. Щодня під час табору відбуватимуться майстер-класи, конкурс патріотичної пісні та демонстрація історичних художніх та документальних фільмів. У таборі відбудеться презентація волонтерського фотопроекту «Якби не війна» та демонстрація фільму «Кіборги».

4488255744_IMG_4849

Слід додати, що нагородження команд та головне святкування 74-ї річниці створення УГВР відбудеться у неділю, 15 липня. 

Організаторами заходу є Львівська обласна рада, Львівська ОДА, районні ради і районні держадміністрації Самбірщини, Мостищини, Городоччини та Пустомитівщини.