Комісія з питань освіти і науки винесе на розгляд сесії низку звернень до керівництва держави

23.02.2016
Комісія з питань освіти і науки винесе на розгляд сесії низку звернень до керівництва держави

Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради. Депутати розглянули низку зверненьголів районних та міських рад щодо ситуації, яка склалася з фінансуванням галузі освіти. Зокрема, і звернення трудового та учнівського колективу Вищого професійного училища № 19 м. Дрогобича щодо відсутності фінансування навчального закладу. Аналогічною ситуація є в училищі №15 м. Дрогобича. Тому депутати вирішили винести на розгляд сесії обласної ради звернення з цього приводу до керівництва держави.

Також на комісії розглянули звернення селищного голови смт Нові Стрілища Жидачівського району щодо забезпечення Новострілищанської ЗОШ автобусом «Школярик». Заслухавши інформацію Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександри Небожук про ситуацію, яка склалася з фінансуванням шкільних автобусів, депутати вирішили звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією змінити постанову, якою регламентується механізм придбання шкільних автобусів. На сьогодні 50% вартості має заплатити територіальна громада, а таких коштів в сільських радах немає.

Окрім того, депутати розглянули та підтримали звернення голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України М. Яцейко щодо недопущення зменшення заробітних плат окремих працівників установ та закладів освіти у 2016 році порівняно з груднем 2015 року та виділення на зазначенні цілі додаткових фінансових ресурсів з державного бюджету.

Ще одне звернення до керівництва держави, яке напрацюють депутати, стосуватиметься виділення коледжів та технікумів в окрему ланку освіти – вищу професійну освіту з двома рівнями: молодший спеціаліст на основі базової освіти та бакалавр професійного спрямування. Таку пропозицію надіслав на розгляд комісії голова Ради директорів ВНЗ I-IIрівнів акредитації Львівської області М. Григорціва.