Олександр Ганущин офіційно відкрив ІІІ Форум місцевого розвитку

21.06.2018
Олександр Ганущин офіційно відкрив ІІІ Форум місцевого розвитку

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин офіційно відкрив триденний ІІІ Форум місцевого розвитку, на який завітали понад 4 сотні гостей з усієї України та з-за кордону.

«У фокусі ІІІ Форуму місцевого розвитку будуть три блоки питань, які ми з Вами дискутуватимемо на панельних та пленарних дискусіях усі три дні роботи.

Перший напрям пов’язаний з нашими Карпатами. Тими, що через вікно, тягнуться не тільки від Ужгорода до Чернівців, а й від Австрії і до Молдови. Посилення конкурентоспроможності гірських територій, екологія, туризм, що чекає на ліси, мережі співпраці і пленарна дискусія за участю VIP-осіб, сподіваюся, будуть цікавими не лише учасникам, котрі об’єднані Карпатами. Звертаюся до наших колег з лівого берега Дніпра – матимете нагоду оцінити наші зусилля у цьому напрямку.

Другий напрям – це власне обговорення питань місцевого та регіонального розвитку. Що дала і не дала реформа самоврядування, успішні кейси проектів місцевого розвитку, міжнародне муніципальне співробітництво, транскордонна співпраця та зміни в парадигмі професійно-технічної освіти – сподіваюся, ці та інші теми нам однаково близькі.

І нарешті, тема співпраці сходу і заходу України. Це новий напрям, котрий стартує на нашому форумі. Драйвери ідеї цього напрямку в особі ініціаторів форуму – Львівська обласна рада, Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна»… Усі разом ми вважаємо подолання стереотипів, нав’язаних російською пропагандою про нібито різні частини країни, спільні проекти міжрегіональної співпраці власне тими, що допоможуть склеїти країну, зробити її міцнішою та наблизити перемогу у російсько-українській війні. Тому наші кращі практики, що потрібно зробити, для того, аби місцеві ініціативи перетворилися на державну політику підтримки загальноукраїнської солідарності, яка роль медіа в об’єднанні країни – про все це на панелях, присвячених цьому напряму.

Нагадую усім, що ми у Трускавці, місті здоров’я. Тому в програмі – традиційні заходи, які засвідчують, що ми пропагуємо здоровий спосіб життя!

Сподіваюся, що вищеперелічені заходи будуть цікаві усім учасникам: і з України, і країн сусідів, бізнесу та донорам, котрі підтримали наш ІІІ Форум місцевого розвитку.

Ще раз вітаю усіх учасників! Бажаю конструктивних дискусій, яскравих вражень і плідної роботи!», - сказав Олександр Ганущин.