Перехід на вибіркові і поступові системи рубань – пріоритетне завдання лісівників Львівщини

30.05.2018
Перехід на вибіркові і поступові системи рубань – пріоритетне завдання лісівників Львівщини

Під час засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства серед інших розглянули питання про стан та перспективи застосування поступових і вибіркових систем рубок головного користування на підприємствах Львівського ОУЛМГ.

Як наголосив начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, впровадження у лісогосподарську практику вибіркових і поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та посиленню захисних і корінних властивостей, забезпечує безперервне використання лісових ресурсів, що наближає перехід в управлінні лісами та лісокористуванні на засади сталого розвитку.

«Поступові рубки головного користування проводяться в основному в гірській частині області в букових і ялицевих лісах. На переважній площі поступових і вибіркових рубок Карпатського регіону, а також поступових рубок в букових лісах Лісостепу забезпечується якісне природне поновлення корінних деревостанів», - сказав він.

За інформацією лісівників, частка поступових та вибіркових рубок на підприємствах Львівського ОУЛМГ з кожним роком зростає. Так, у 2017 році обсяги поступових та вибіркових систем рубок головного користування склали 43% від загального об’єму рубок головного користування.

«Перехід на вибіркові і поступові системи рубань – пріоритетне завдання лісівників Львівщини», - підсумував Анатолій Дейнека.