Сьогодні у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я - день відкритих дверей

29.05.2018
Сьогодні у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я - день відкритих дверей

Сьогодні, 29 травня, у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я відбувся день відкритих дверей, де спеціалісти Центру розповіли про досягнення в своїй роботі, підняли питання важливості правильного планування сім’ї, вчасного обстеження та правильно підібраного лікування. На захід також прийшли жінки з дітьми, які завдяки кваліфікованій роботі фахівців Центру отримали омріяну можливість стати мамами. 

Як зазначила директор медзакладу Марія Малачинська, з сімейних пар, які звертаються по допомогу до фахівців Центру репродуктології - 58,8% жінок та 41,2% чоловіків мають безпліддя. Однак при правильно поставленому діагнозі, сучасному лікуванні та професіоналізмі спеціалістів Центру - омріяну вагітність отримують 65% пар.

«На жаль, кожна п’ята пара в Україні – безплідна. Тому, розуміємо, що нашій мультидисциплінарній команді слід працювати над цим. Коли виникають проблеми із безпліддям, то у пацієнтів зразу складається думка, що необхідні допоміжні репродуктивні технології (штучне запліднення). 

Керівник Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я додає, що досягнути високих результатів у клініці зуміли завдяки впровадженню інновацій в лікуванні та професіоналізму персоналу.

«Не менш важливими є впровадження інновацій в адмініструванні Центром, що дозволяє лікарям більш ефективно займатись здоров’ям пацієнтів, а самі пацієнти - отримують високий рівень обслуговування. До прикладу, ми запровадили електронну карту пацієнта, впровадили так звану «хірургію одного дня». Адже в Європі 70% операцій проводяться в «хірургії одного дня»: це краще для самого пацієнта, бо, як кажуть, вдома і стіни лікують, пацієнти більше рухаються - швидше одужують. Запровадження принципу «чиста лікарня» дозволило покращити рівень інфекційного контролю. Центр отримав сертифікат ISO 9001 і наші лікарі пройшли відповідне навчання.  За підтримки облради та облдержадміністрації вдалося реалізувати проект по енергозбереженню: повністю замінено вікна, утеплено фасад. Ці та інші заходи дозволили підняти рівень роботи центру на дуже високий рівень», - говорить Марія Малачинська.

За минулий рік до Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення звернулося 2 458 подружніх пар, які мали проблеми із безпліддям. Фахівці центру допомогли завагітніти 1 665 парам, а це 65% від усіх звернень за минулий рік.

Велику увагу в Центрі приділяють темі профілактичних оглядів підліткам, оскільки в юному віці можна запобігти інфекціям, які передаються статевим шляхом, що у майбутньому дуже часто призводять до безпліддя. Для цього фахівці Центру репродуктивного здоров’я створили структурний підрозділ -«Клініка, дружня до молоді».

 

Довідка:

Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення - це комунальна медична установа ІІІ рівня акредитації. У Центрі надають спеціалізовану медичну допомогу з питань планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населенню у Львівській області.

Центр забезпечує спеціалізовану, консультативну, діагностичну та лікувальну допомогу:

-сім’ям в попередженні непланової вагітності;

-жінкам з безпліддям різного генезу, невиношуванням вагітності;

-жінкам в активному репродуктивному віці;

-жінкам в період преклімаксу і клімаксу;

-чоловікам з порушенням репродуктивного і сексуального здоров’я;

-дівчаткам-підліткам з ризиком на формування порушення репродуктивної функції;

-здійснює профілактику та лікування інфекційних хвороб, які передаються статевим шляхом і впливають на репродуктивне здоров’я;

-здійснює профілактику вродженої та спадкової патології;

-забезпечує неінвазійну пренатальну діагностику вагітних;

-забезпечує профілактику та лікування ендокринних захворювань, що призводять до порушення репродуктивного здоров’я;

-здійснює профілактику та діагностику дисгормональних захворювань молочної залози;

-забезпечує консультування з питань психологічної гармонії у шлюбі, психологічний супровід сім’ї на різних етапах її розвитку, індивідуальне психологічне консультування.