В Львівській обласній раді відбувся круглий стіл з проблематики реформи місцевого самоврядування в Україні

18.05.2018
В Львівській обласній раді відбувся круглий стіл з проблематики реформи місцевого самоврядування в Україні

Сучасні тенденції та виклики реформи місцевого самоврядування в Україні обговорили сьогодні, 18 травня, під час круглого столу за участі першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса та заступника голови Володимира Гірняка, головного наукового консультанта Інституту законодавства Верховної Ради України Михайла Баймуратова, представників наукового середовища Львівщини, зокрема – юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. 

Присутні в межах круглого столу торкнулися таких важливих питань: проблеми законодавчого регулювання актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування в Україні, контроль за делегованими повноваженнями органів місцевого самоврядування: польський досвід та український перспективи, роль самоорганізації населення в об’єднанні територіальних громад, проблеми децентралізації та муніципальної реформи в Україні тощо. Володимир Гірняк виступив з доповіддю на тему: «Спільна власність територіальних громад: проблеми правової регламентації».

На думку Володимира Гірняка, роль науки, представників наукового середовища в роботі влади має бути невід’ємною. «У своїй діяльності обласна рада тісно співпрацює з громадськими організаціями, активістами, різними експертами. Також ми хочемо залучати до обговорення важливих питань області, напрацювання різних пропозицій до проектів рішень саме науковців. Ті теоретичні засади, які дає наука, мають бути присутні у владі», - зауважив заступник голови облради.