Військовослужбовці Національної академії сухопутних військ долучилися до Міжнародного військового паломництва

16.05.2018
Військовослужбовці Національної академії сухопутних військ долучилися до Міжнародного військового паломництва

У Гарнізонному храмі святих першоверховних апостолів Петра і Павла у Львові військові паломники Божественною Літургією розпочали ювілейне – шістдесяте Міжнародне військове паломництво до Люрду, що у Франції. Літургію очолив єпископ Сокалько-Жовківський УГКЦ преосвященіший владика Михаїл.

Міжнародне військове паломництво до м. Люрд (Франція) триватиме упродовж 18 – 21 травня. Серед інших військових делегацій з різних країн світу у прощі цьогоріч бере участь понад 200 військовослужбовців ЗС України. Серед них – маже півсотні офіцерів та курсантів Національної академії сухопутних військ, а також музиканти військового оркестру вишу. Варто зазначити, що близько третини делегації Академії – учасники бойових дій на сході України, а також курсанти-сироти.

Участь українських воїнів та їхніх рідних у 60-ому Міжнародному військовому паломництві організована Департаментом Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України спільно з Патріаршим паломницьким центром та за сприяння Міністерства оборони України.

Довідково:

Міжнародне військове паломництво до Люрду розпочалося після ІІ Світової війни. Тоді французькі солдати й їхні капелани запросили військових із Німеччини приїхати на спільну молитву. Ця ініціатива була спрямована на те, щоб залікувати жахливі рани від війни, сприяти примиренню світу після її завершення. З 1958 року у паломництві почали брати участь і країни Європи, Америки та інші держави.

З цього часу щороку в травні м. Люрд у Франції стає домівкою для великої військової сім’ї, що з’їжджається з-понад 35 країн світу. Люрд перетворюється на місце молитви, миру і зцілення військовослужбовців та ветеранів усіх військових формувань. Українські військовослужбовці й капелани беруть участь у Міжнародному військовому паломництві з 1996 року.