Наша місія – наблизити стандарти життя в українських Карпатах до тих, що панують у ЄС, – Олександр Ганущин

26.04.2018
Наша місія – наблизити стандарти життя в українських Карпатах до тих, що панують у ЄС, – Олександр Ганущин

Сьогодні, 26 квітня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у Кракові під час IV Європейського конгресу місцевого самоврядування презентував представникам українських самоврядних органів та європейським колегам місію і напрямки міжрегіонального і транскордонного  співробітництва Львівщини, зокрема розповів про роботу Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати – Україна».

Відтак у своїй презентації «Єврорегіони як метод впровадження міжрегіональної співпраці» Олександр Ганущин наголосив, що місія діяльності Асоціації «Єврорегіон «Карпати – Україна» полягає в наближенні стандартів життя в українських Карпатах до тих, що панують у ЄС. «Маємо на увазі широкий спектр питань – від екології, збереження спадщини, стандартів безпеки, доступності як інфраструктурної так і у наданні послуг. Практичною реалізацію цієї місії ми вважаємо конкретні проекти», - сказав голова Львівської обласної ради.

31306722_1816134528434254_1400120271473475584_n

За словами Олександра Ганущина, окрім людського ресурсу у вигляді проектного менеджменту, «Єврорегіон «Карпати – Україна» опирається на членські внески своїх членів і вже сьогодні має найбільший бюджет на поточні видатки серед інших асоціацій в Україні.

«Проте головні ресурси, за рахунок яких ми реалізовуємо задумані проекти, – це кошти українських місцевого і державного бюджетів, можливості програм транскордонного співробітництва і донорські фонди, що працюють в Україні і країнах сусідів, дипломатичних представництв і українського бізнесу. Останній поділяє нашу місію, і частка бізнесу в окремих проектах Асоціації «Єврорегіон-Карпати Україна» є понад 50%», - поінформував він.

31408197_1816132798434427_6339605203318210560_n

Як наголосив Олександр Ганущин, упродовж двох останніх років відбувався перехід від точкових проектів, до проектів котрі реалізовуються мережею, у двох і більше локаціях, що знаходяться у різних регіонах України і країнах сусідів.

«Оскільки провідною для нас є Карпатська тематика, то перший проект – Карпатський мережа. Ми здобули важку перемогу в конкурсі, котрий проводився Мінрегіонбудом, на 48 млн грн. , це кошти ЄС заведені в державний бюджет України. Ми будемо:

- Напрацьовувати спільний документ у вигляді Карпатської стратегії для 4 областей України;

- Реалізовувати через конкурс 16 невеликих проектів сфокусованих на специфічних карпатських проблемах;

- Проводити форуми і обговорення найбільш актуальних питань для Українських Карпат

- Будувати Перший в Україні Карпатський конгрес-холдля проведення аналогічних форумів як цей.

Проект цей на три роки, обласні орган місцевого самоврядування співфінансують його на рівні 10%.

Другий проект, теж прив’язаний до Карпат, – це конкурс малих ініціатив карпатських громад, розрахований на органи місцевого самоврядування 4 областей, що входять до складу ЄКУ. 4 пріоритети, максимальний розмір гранту 250 тис грн, співфінансування заявника не менше 25%. На сьогодні маємо закумульовано 6 млн грн у трьох обласних бюджетах - Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей», - розповів голова облради.

Крім того, Олександр Ганущин презентував і два інші проекти: "Міжрегіональна співпраця з Луганською областю України. Адмініструємо малі гранти освітніх та культурних обмінів на суму до 50 тис грн та конкурс співпраці у сфері ЗМІ до 100 тис грн. Також «Єврорегіон «Карпати – Україна» адмініструє спільно з Міністерством освіти і науки України проект за кошти ЄС на 13 млн грн. Це 15 шкіл Львівської області і 15 шкіл Луганської області встановлюють партнерські стосунки, обмінюються вчителями та покращують інфраструктуру», - поділився з присутніми очільник облради Львівщини.

31318399_1816132808434426_4813561429938405376_n

Далі Олександр Ганущин розповів про транскордонну співпрацю: «У рамках конкурсу Pl-By-UA 2013-2020 маємо виграні два проекти, де «Єврорегіон «Карпати – Україна» є головним партнером (розмір гранту ЄС 3 549 917,12 євро); 4 проекти, в яких Асоціація є партнером; 6 проектів виграних органами місцевого самоврядування членами Асоціації, та3проекти виграних організаціями, яких ми консультували (Служба автомобільних доріг, лікарня «Охматдит»). Зараз активно готуємося до подачі документів на транскордонну програму «Україна-Румунія»», - наголосив він.

Як підкреслив Олександр Ганущин, сьогодні на просторі принаймні західної частини України, що безпосередньо межує з країнами ЄС, Асоціація «Єврорегіон «Карпати – Україна» є лідером по проектах з міжрегіонального та транскордонного співробітництва.

«Кошти бюджетів, кошти ЄС і бізнес підтримували і підтримують нас. Маємо велику надію, що так як свого часу ЄС пішов на зустріч двом східним областям і виділив 50 млн євро на програму «ЄС – сходу України», так і Карпатський регіон України буде бенефіціаром наступного пілотного проекту. Саме на це ми сьогодні спрямовуємо наші основні зусилля, і вважаємо, що окрема програма для українських регіонів об’єднаних Карпатами має право на життя», - підсумував голова Львівської обласної ради.