Львівська обласна рада отримала Порядок підготовки та прийняття проектів регуляторних актів

18.04.2018
Львівська обласна рада отримала Порядок підготовки та прийняття проектів регуляторних актів

Обласні депутати на сесії у вівторок, 17 квітня, затвердили Порядок підготовки та прийняття проектів регуляторних актів у Львівській обласній раді. 

Порядок підготовки та прийняття проектів регуляторних актів у Львівській обласній раді регламентує діяльність обласної ради та її органів в процесі підготовки, прийняття, відстеження результативності і перегляду регуляторних актів відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». 

В межах планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів обласна рада готує та затверджує план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня. 

Відтак відповідальний підрозділ ради або відповідальна посадова особа ради до 1 грудня поточного року узагальнює пропозиції розробників регуляторних актів до плану діяльності та подає сформований проект такого плану на наступний рік профільній постійній комісії ради. В свою чергу комісія розглядає узагальнені пропозиції до проекту плану діяльності на найближчому своєму засіданні та в разі відсутності зауважень погоджує його для внесення та розгляду на пленарному засіданні ради. 

Обов’язковими умовами для здійснення регуляторної діяльності є:

- проведення аналізу регуляторного впливу проектів регуляторних актів,

- оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій,

- одержання висновків й пропозицій щодо проекту регуляторного акта,

- відстеження результативності та звітування про здійснення
державної регуляторної політики,

- одержання погодження Державної регуляторної служби України. 

«Приємно констатувати, що Львівська обласна рада однією з перших затвердила порядок прийняття регуляторних актів. Ухвалене депутатами рішення сприятиме врегулюванню відносин між органами влади та підприємництвом, не допустить прийняття економічно недоцільних та неефективних рішень, зменшить вплив чиновників у діяльність суб’єктів господарювання та усуне перешкоди для розвитку господарської діяльності Дякую усім, хто долучився до розробки цього порядку, а саме спеціалістам та експертам USAID, "Школі управління УКУ", Фонду Східна Європа та Львівського регуляторного ХАБу», - зазначив голова комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Андрій Ковч.