Андрій Білоус зустрівся з делегацією Поморського Воєводства

27.03.2018
Андрій Білоус зустрівся з делегацією Поморського Воєводства

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус та заступник голови-керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська під час зустрічі з делегацією Поморського Воєводства (Республіка Польща) сьогодні, 27 березня, обговорили потенційні вектори співробітництва.

На початку зустрічі Андрій Білоус наголосив, що, на його думку, співпраця між Україною і Польщею на сучасному етапі перебуває на рівні, де ініціативу в свої руки взяли прості громадяни, а не уряди. «Дуже важливим для налагодження такої співпраці є розбудова митних переходів, ремонт доріг в обох напрямках, відкриття нових авіарейсів, зокрема Львів – Гданськ. Це свідчить про те, що ми розуміємо необхідність забезпечення інфраструктури для контактів як на базовому рівні, так і на рівні влади», - сказав він.

IMG_3727

У свою чергу Член Правління Поморського воєводства Павел Орловський наголосив, що воєводство зацікавлене в підсиленні співпраці з Львівщиною в галузях культури, туризму, підприємництва, ІТ, освіти, відновлюваної енергетики. Крім того, він виступив з ініціативою спільної участі представників влади і бізнесу в тематичних форумах для налагодження ділових контактів, а також проведення спеціалізованих тренінгів щодо освоєння коштів ЄС.

IMG_3730_1

Андрій Білоус подякував польським колегам за пропозицію поділитися досвідом з громадами Львівщини щодо процесу здійснення самоврядування і залучення європейських коштів. «Львівщина є локомотивом в Україні в галузі транскордонної співпраці. Прикладом цього є десятки виграшних проектів у межах Програми «Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020». Тому знання про те, як управляти європейськими коштами, для нас є дуже важливими», - підсумував перший заступник голови Львівської облради.

Варто додати, що сторони під час зустрічі обговорили також можливості регіональної співпраці в контексті децентралізації, оздоровлення в Польщі дітей учасників АТО і лікування поранених бійців.