Депутати позитивно оцінили діяльність голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина за 2017 рік

20.03.2018
Депутати позитивно оцінили діяльність голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина за 2017 рік

Сьогодні, 20 березня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин прозвітував перед депутатським корпусом про другий рік роботи на посаді очільника облради.  За визнання роботи задовільною проголосував 51 депутат.

IMG_2486

Як розповів Олександр Ганущин, у фокусі роботи Львівської обласної ради VІІ скликання були такі основні напрямки діяльності: розвиток інфраструктури, реформування гуманітарної сфери, нова політика управління комунальним майном, енергозбереження в бюджетній сфері, конкурс мікропроектів, транскордонне та міжнародне співробітництво, активна політика національної пам’яті та допомога Збройним Силам України, гуманітарна співпраця зі сходом України, вирішення гострих екологічних питань, робота над Перспективним планом об’єднання громад. 

Так, у 2017 році у спортивну інфраструктуру залучили 50 млн грн: по 25 млн грн із обласного і державного бюджетів.  За ці кошти заплановано облаштувати 114 спортивних майданчиків у 90 населених пунктах.

Як наголосив очільник обласного парламенту, минулоріч здійснили перші кроки щодо реформування гуманітарної сфери. Відтак створено військовий ліцей у м. Червоноград та цілорічний дитячий табір у смт. Верхнє Синьовидне замість неефективних інтернатів, розвивається мережа опорних шкіл, реорганізовано фтизіатричну та шкірно-венерологічну служби.

Важливим також кроком можна вважати запровадження нової політики управління комунальним майном: йдеться про впорядкування фінансово-господарської діяльності комунальних закладів, установ, підприємств; реорганізацію комунальних закладів, установ, підприємств; ефективне використання комунального майна; прозорі механізми ухвалення рішень; цільове використання коштів; продаж вивільнених приміщень через аукціони – кошти на потреби відповідних галузей. «Завдяки проведеному моніторингу діяльності комунальних установ вдалося отримати 110 млн грн., які будуть скеровані на розвиток обласних комунальних закладів», - зазначив Олександр Ганущин. 

IMG_2415

Детально голова облради зупинився на реалізації Програми мікропроектів. «Цей конкурс є безсумніву одним з найуспішніших. Це дієвий інструмент співпраці влади і громади для досягнення спільної мети, - сказав Олександр Ганущин. - У цьому році на конкурс скеровано рекордну кількість коштів – більше 100 млн грн, а зареєстровано аж понад 2 тисячі заявок на участь у конкурсі. Зараз триває оцінка проектів експертами і уже невдовзі підводитимемо перші підсумки, визначивши переможців».

Крім того, Олександр Ганущин розповів про транскордонне та міжнародне співробітництво, зупинившись на успішному для Львівщини конкурсі проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020. «Львівщина має великий успіх. Зі 146 заявок, котрі подавалися на конкурс транскордонних проектів Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, перемогли 17 проектів, відібраних до фінансування. Із них – 10 будуть реалізовуватися саме на Львівщині у співпраці з партнерами  з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі», - поінформував очільник обласного парламенту. 

У розрізі провадження активної політики національної пам’яті та допомоги Збройним силам України: встановлено пам’ятні хрести загиблим воїнам АТО (на Львівщині – 30, на Сході – 3); відкрито Меморіальний комплекс на Верецькому перевалі; розпочато реалізацію проекту «Дім ветерана АТО» у приміщенні колишнього Російського культурного центру (м. Львів, вул. Короленка, 1 а); врегульовано статус 135 бійців-добровольців АТО; надано підтримку з обласного бюджету військовим частинам Львівщини на 12 млн грн та 2 млн – Львівському військовому госпіталю.

Одним з найважливіших напрямків гуманітарної співпраці зі сходом України став проект «Змінимо країну разом», у межах якого відбуваються обміни вчителями та мистецькими колективами, практикується оздоровлення та відпочинок дітей за кордоном, синхронізується діяльність телеканалу «Перший Західний» та UA: Донбас.

Не залишається поза увагою депутатського корпусу облради і вирішення гострих екологічних питань. Так, ініційовано меморандум між Львівською облрадою, Львівською ОДА та Львівською міськрадою щодо врегулювання сміттєвої кризи у Львові; залучено значні кошти на впорядкування сміттєзвалищ області; вперше виділено фінансовий ресурс на відновлення лісів Львівщини та розпочато будівництво насіннєвого лісорозсадника; укладено меморандум з ПАТ «Укргазвидобування» щодо покращення соціальної інфраструктури на суму 12 млн грн.

Результатом роботи над Перспективним планом спроможних громад у контексті реформи децентралізації стало затвердження 84 об’єднаних територіальних громад та створення 35 ОТГ.

Відтак у 2017 році Львівською обласною радою проведено 9 сесій, 16 пленарних засідань, під час яких ухвалено 252 рішення. Крім того, відбулося 169 засідань профільних депутатських комісій. «Понад 90% рішень, що виносяться на розгляд сесії, приймаються. Це свідчить про консенсус у депутатському корпусі», - зауважив голова облради. 

Підбиваючи підсумки звіту, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин серед основних завдань на 2018 рік назвав: розвиток інженерної та соціальної інфраструктури; збільшення пріоритетів у конкурсі проектів місцевого розвитку; розширення природо-заповідного фонду області та розвиток рекреації; реформування комунальних закладів, установ та підприємств; ефективне використання комунального майна; транскордонне та міжнародне співробітництво;  проект «Схід і Захід разом»; продовження створення нових ОТГ; енергозбереження в бюджетній сфері.

«Чимало зроблено, багато заплановано на 2018 рік, але основне, що вдалося досягнути – це стабільності, політичного консенсусу та ухвалення важливих для громади Львівщини рішень. Хочу подякувати сьогодні голові обласної державної адміністрації Олегу Синютці за конструктивну співпрацю. Спільно ми досягнемо ще більших результатів. Депутатському корпусу – за підтримку та плідну працю. А громаді Львівщині – за віру в те, що поставлені завдання задля розвитку краю будуть обов’язково реалізовані», - наголосив Олександр Ганущин.

Презентація звіту:

Голова облради
Контакти

Поштова адреса: вул.Винниченка, 18, м.Львів, Україна, 79008.

Адреси електронної пошти:
загальна - info@oblrada.lviv.ua
прес-служба - press.lvivoblrada@gmail.com 

Відділ з питань звернень громадян і роботи з репресованими та реабілітованими -

zvernennya@oblrada.lviv.ua 

Приймальна голови обласної ради - (032)2-999-800, 2-999-802

Прес-служба - (032)2-999-831