У Львові вшанували пам'ять головного командира УПА Романа Шухевича

05.03.2018
У Львові вшанували пам'ять головного командира УПА Романа Шухевича

Сьогодні, 5 березня, на Білогорщі у Львові відбулися заходи з вшанування пам’яті генерала-хорунжого та головного командира УПА Романа Шухевича.

Представники обласної та міської влади, громадськість міста віддали шану Роману Шухевичу, спільно помолились та поклали квіти до пам’ятника українському політичному і державному діячеві. 

Біля пам’ятника вишикувалась почесна варта ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут та салютна команда громадської організації "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять".

«Сьогодні хочу подякувати кожному з вас, хто так чисельно зібрався, щоб уважити визначного провідника українських націоналістів. Ми є щаслива нація, бо ми пам’ятаємо і шануємо наших Героїв: Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Запорізької Січі, часів жахливого 20 століття. Роман Шухевич є неординарною особистістю, прикладом, як потрібно стояти на смерть, і до кінця. Таких Героїв мають знати і шанувати усі покоління», - зазначив під час громадського віче заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

 

Також Володимир Гірняк відвідав музей Романа Шухевича в Білогорщі.

Довідка. 

Роман Шухевич – Український політичний і державний діяч, член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів та генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії. Народився 30-го червня 1907-го року у Львові. Посмертно Романові Шухевичу було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави.