У Львівському палаці мистецтв презентують виставку "Портрети добровольців на війні"

16.01.2018
У Львівському палаці мистецтв презентують виставку "Портрети добровольців на війні"

У вівторок, 16 січня, о 16.00, у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки живопису та графіки “Портрети добровольців на війні” Сергія Пущенка.

Випускник львівської УАД, член Національної спілки журналістів України, боєць з Харкова Сергій Пущенко, перебуваючи на передовій, створив понад сотню портретів побратимів, які й запрезентує у галереї Палацу.

"Намальовані мною, як історія добровольців - захисників Батьківщини - одного батальйону, коли я перебував з травня 2016 по квітень 2017 з 5-м окремим батальйоном добровольчого українського корпусу “Правого сектора”. У портретах героїв-добровольців мистецькими засобами закарбовані сторінки історії українського народу, змальовані воїни світла, славні його доньки і сини, борці за правду, честь і свободу. Своїм прикладом гідності і жертовності вони запалюють серця і душі наступних поколінь: бути вільними та жити з гідністю в українській державі", - розповів Сергій Пущенко про портрети.

"Ці портрети незвичайні тим, що не зроблені у майстерні, а на передовій, а це так званий жанр репортажу. Репортажні замальовки у нас називають ескізами, але це не ескізи, а полотна, і досить немалого розміру... Нас вчили: коли говорять гармати – музи мовчать. А вивляється зовсім навпаки. Музи кричать голосніше за кулі і снаряди. Ці 110 портретів з натури та 7 олійних етюдів - свого роду пам’ятник життю, зроблений на передовій. Хтось бере на війну зброю, а Сергій – фарби і пензлик. І це дивовижно і хвилююче", - каже старший викладач кафедри дизайну та мистецтва книги УАД Ярослав Куць.

Виставка триватиме до 28 січня.

Художню виставку «Портрети війни» вже представили у Києві, Івано-Франківську, Тернополі.

Довідково.

Сергій Пущенко народився на Дніпропетровщині. Родина була тим живильним середовищем, у якому сформувався світогляд митця, зросла громадянська і національна свідомість.

Закінчивши середню школу, юнак свідомо обирає мистецький шлях і здобуває освіту на живописно-педагогічному відділенні Дніпропетровського художнього училища. Після армії працює художником-оформлювачем у художньому комбінаті. Остаточно впевнившись у правильності свого професійного шляху, вступає до Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова у Львові.

Творчий діапазон художника надзвичайно широкий: у його доробку серії жанрових живописних полотен, графіки, етюдів. Твори художника цікаві насамперед тим, що він не втомлюється постійно експериментувати в колористиці та пластиці. У його мистецькій колекції великий доробок портретів і шаржів, які відзначаються глибоким психологізмом та гостротою форм.

Неабияке враження справляє на любителів живопису серія полотен на козацьку тематику, яку автор назвав «Козацькому роду нема переводу». Саме у цій царині Сергій Пущенко здобув визнання як оригінальний баталіст, історик звичаїв і побуту козаків, тонкий знавець організації тогочасного бою. Таким чином історія запорізьких козаків стає основним лейтмотивом упродовж багатьох літ у творчості Сергія Пущенка.