Обласна рада затвердила Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік

21.12.2017
Обласна рада затвердила Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік

Сьогодні, 21 грудня, Львівська обласна рада ухвалила Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік. Документ визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку Львівської області на 2018 рік, заходи та завдання для розвитку галузі (сфери діяльності), які відповідають основним стратегічним напрямам розвитку і заходам обласних цільових програм.

За словами голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Олега Домчака, у Програмі враховані основні напрями розвитку, показники та заходи галузевих програм і стратегій економічного й соціального розвитку на 2018 рік, які охоплюють 9 міст обласного значення та 20 районів області.

Відтак у стратегічній цілі «Конкурентоспроможна економіка» – основні акценти буде зроблено на розвиток і підтримку малого і середнього підприємництва, залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць.

Ціль «Якість життя» передбачає будівництво, ремонт доріг, газифікацію, облаштування зовнішнього освітлення, запровадження енергозберігаючих заходів, захист вразливих верств населення, вирішення екологічних проблем, низку ключових заходів у галузях освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, молодіжній політиці.

«Відкриті кордони» – як стратегічна ціль покликана забезпечити модернізацію міжнародних пунктів пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», «Лопушанка – Міхновець», а також співфінансування проектів МТД і фінансування розробки проектно-кошторисної документації проектів та інше.

Ціль «Розвинуте село» – сприятиме збільшенню обсягів виробництва продукції в сільськогосподарськихпідприємствах, реалізації проекту «500 успішних сімейних господарств», розвитку малих суб’єктів господарювання на селі тощо.

«Туристична привабливість» – ціль, яка передбачає розвиток туризму, курортів і рекреації, а також охорону і збереження культурної спадщини Львівщини.

Крім того, ухвалена Програма містить параграфи «Децентралізація» і «Гірські території».

Варто додати, що фінансування заходів Програми у 2018 році здійснюватиметься за рахунок різних джерел фінансування: бюджетних коштів, кредитних ресурсів, власних коштів господарюючих суб’єктів, грантів, міжнародної технічної допомоги, доходів від надання платних послуг бюджетними установами, благодійної, гуманітарної, спонсорської допомоги та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.