Громадськість обговорила проекти основних фінансових документів Львівщини на 2018 рік

18.12.2017
Громадськість обговорила проекти основних фінансових документів Львівщини на 2018 рік

Сьогодні, 18 грудня, за участі громадських діячів, науковців, експертів у різних галузях, представників виконавчої гілки влади, депутатів Львівської обласної ради відбулися громадські слухання проектів основних фінансових документів Львівщини на 2018 рік: обласного бюджету і Програми соціально-економічного і культурного розвитку Львівської області.

Як наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, проект бюджету на 2018 рік вже обговорено в постійних депутатських комісіях, тому маємо збалансований документ, за яким область буде розвиватись наступного року. «Будемо програмно-цільовим методом рухатися до розвитку нашої області», - сказав він.

За прогнозами департаменту фінансів Львівської ОДА, обсяг обласного бюджету за доходами в 2018 році сягатиме 17,5 млрд грн. Це більше на 18% від 2017-го. На реалізацію обласних програм на Львівщині в 2018 році передбачається – 1,37 млрд грн.

IMG_7624

За словами голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Олега Домчака, проект обласного бюджету Львівської області на 2018 рік враховує задекларовані Урядом зміни щодо подальшої фінансової децентралізації та підвищення самодостатності місцевих бюджетів, соціальну підтримку, видатки для бюджетних обласних установ,а також враховує позитивні напрацювання 2016-2017 років в частині реалізації обласних цільових програм.

«Важливим є подальша реалізація обласних цільових програм. Особливо тих, які мали успіх у 2016-17 роках, а це: конкурс проектів місцевого розвитку, розвиток дорожнього господарства, медицина, освіта,  розвиток агропомислового комплексу, влаштування спортивних майданчиків. Цьогоріч ми спільно попрацювали і вперше в історії прийняли обласні цільові програми на початку грудня, передбачивши фінансовий ресурс для їх реалізації – 1,37 млрд грн», - підкреслив Олег Домчак.

Крім того, присутніх ознайомили з проектом Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік.

Програма визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку Львівської області на 2018 рік, заходи та завдання для розвитку галузі (сфери діяльності), які відповідають основним стратегічним напрямам розвитку і заходам обласних цільових програм.

У Програмі враховані основні напрями розвитку, показники та заходи  галузевих програм і стратегій економічного й соціального розвитку на 2018 рік, які охоплюють 9 міст обласного значення та 20 районів області.

Варто зауважити, що присутні на громадських слуханнях задавали питання, дискутували, а також надавали свої пропозиції до вищеназваних документів.

IMG_7642

Додамо, що проекти обласного бюджету Львівської області на 2018 рік та Програми соціально-економічного і культурного розвитку Львівської області на 2018 рік депутати розглянуть у четвер, 21 грудня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради.

Із проектами документів можна ознайомитися – тут.