Олександр Ганущин назвав основні програмні дороговкази Львівщини на 2018 рік

07.12.2017
Олександр Ганущин назвав основні програмні дороговкази Львівщини на 2018 рік

Підтримка учасників АТО, поглиблення співпраці між освітніми та культурними закладами Львівської та Луганської областей, підтримка закладів обласної комунальної власності, конкурс проектів місцевого розвитку, розвиток Карпатського регіону, співфінансування проектів МТД – основні програмні дороговкази Львівщини на 2018 рік. На цьому наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин під час прес-конференції сьогодні, 7 грудня.

За словами очільника обласного парламенту, всі програми, ухвалені депутатами 5 грудня, передбачають спрощений механізм реалізації і трирічний цикл. «Крім того, запевняю мешканців області, що ті речі, які були передбачені в попередні роки, вони будуть продовжені», - підкреслив Олександр Ганущин.

Як повідомив голова облради, у Комплексній програмі соціальної підтримки у Львівської області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018–2020 роки – новими є три позиції: прирівняння до осіб, котрі отримують виплати, поранених добровольців після мобілізації; виділення коштів на санаторно-курортне лікування і сімейний відпочинок цих категорій громадян із розрахунку 400 грн на людину в день; визначення категорії – внутрішньо переміщені учасники АТО (для виплати їм матеріальних допомог).

«Крім того, запроваджуємо реальний механізм придбання квартир для учасників АТО на умовах співфінансування. Ми починаємо цей процес. Він, звичайно, не охопить усіх, але сподіваємося, що і держава до цього долучиться. Також виділяємо кошти на проектно-кошторисну документацію для квартальних забудов проживання учасників АТО, а в програму «Власний дім», яка передбачає фінансування кредитів на житло в сільській місцевості, вносимо категорію учасників АТО», - сказав Олександр Ганущин.

Маємо завершення першого туру європейського конкурсу «Польща – Білорусь – Україна», де із 17 проектів-переможців – Україна присутня у 13, а Львівщина – 10. На Львівщину упродовж 2018-2019 років надійде понад 6,5 млн євро. Це вперше такі гроші буде спрямовано на вирішення проблем у галузі історико-культурної спадщини і екології.

Відтак Львівська обласна рада, затвердивши Регіональну програму з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018– 2020 роки, забезпечила відповідно до вимог, які ставить ЄС, співфінансування по всіх цих проектах, де зверталися заявники.

«Це великий крок, бо вже сьогодні ми можемо говорити з секретаріатом програми «Польща – Білорусь – Україна», представниками ЄС про те, що ми – рада, котра послідовно виконує вимоги, закладені в європейські програми», - підкреслив Олександр Ганущин.

Цей документ також охоплює реалізацію двох програм: «Змінимо країну разом», в рамках якої відбуватимуться конкурси освітніх, культурних та медійних обмінів між організаціями Львівщини та Луганщини, та вперше для регіону Карпат – Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад. «Сподіваємося на аналогічні рішення від Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської обласних рад», - сказав голова облради Львівщини.

Продовжуючи співпрацю з Луганською областю в у галузі інформаційної інтеграції регіонів та протидії агресивним пропагандистським впливам з боку третьої сторони, Львівщина й надалі підтримуватиме проект антипропаганди на двох телеканалах: львівському «Першому Західному» і луганському «Лоті».

У межах Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2017 – 2020 роки, ухваленої також 5 грудня, на наступний рік депутати передбачили рекордну суму – понад 158 млн грн. Уперше наступного року буде реалізовуватися напрямок – «Безпечна лікарня», в межах якого в медзакладах відремонтують чи замінять ліфти, а також модернізують системи протипожежної безпеки.

Конкурс проектів місцевого розвитку (мікропроектів), розширений напрямком екології та культури, планується, що матиме фінансовий ресурс у 2018-му – 100 млн грн.

«Істотна особливість програм 2018 року – можливість працювати вже з січня наступного року», - підсумував Олександр Ганущин.

Усі програми, презентації по кожній з них можна знайти на сайті Львівської обласної ради www.oblrada.lviv.ua