Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізований на Львівщині

21.11.2017
Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізований на Львівщині

Сьогодні, 21 листопада, у Києві триває заключна оглядова зустріч щодо реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду (МРГ)» в Україні. Учасниками заходу є керівництво ПРООН в Україні, представники міністерств, голови місцевих рад, обласні координатори Проекту. Нашу область представляє начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв'язків Львівської обласної ради, координатор Проекту Іван Собко.

У своєму виступі посадовець подякував керівництву ПРООН за досвід та кошти, які були скеровані на вирішення питань соціальної інфраструктури в громадах Львівщини. «Із 2008 року, коли Проект стартував в області, і до сьогодні, коли він завершується, Львівщина отримала 200 реалізованих проектів на загальну суму понад 40 млн грн», - розповів Іван Собко.

«Завдяки успішній та апробованій в Європі методології реалізації проектів місцевого розвитку, ми розробили ще у 2011 році Обласну програму проведення конкурсу проектів місцевого розвитку до 2015 року, де було реалізовано за кошти обласного, базових бюджетів, коштів громади та спонсорів 510 ініціатив громад.

У 2015 році обласна рада, експерти напрацювали оновлений проект Програми, який злетів із неймовірною інтенсивністю, де ми спільно з громадами за 2016-2017 реалізували 1300 проектів на загальну суму понад 300 млн грн. Частка фізичних осіб становить понад 10%. Це успіх, де частка Проекту МРГ є вагомою, бо люди мають високу довіру до того, що робимо», - підсумував Іван Собко.

На завершення посадовець вручив керівництву ПРООН та керівнику Проекту МРГ Хендріку Ван Зілу Подяки Львівської обласної ради за сприяння та вагомий внесок у розбудову громадянського суспільства та вирішення питань розвитку соціальної інфраструктури на Львівщині.

Також було запрошено керівництво ПРООН взяти участь у конференції «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва», яка відбудеться 8-9 грудня 2017 року в с. Плав'я Сколівського району. Планується в рамках візиту керівництва ПРООН на Львівщину підписання Рамкової угоди щодо сталого розвитку між ПРООН, Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією.

23804286_1519127671496876_1770871365_n