Головне – є довіра місцевих громад, - Олександр Ганущин про Програму мікропроектів

15.11.2017
Головне – є довіра місцевих громад, - Олександр Ганущин про Програму мікропроектів

Програма мікропроектів – інструмент співпраці влади і громади для досягнення спільної мети. І, маючи такий інструмент місцевого розвитку, громадою нам усе під силу! На цьому наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин сьогодні, 15 листопада, під час звіту, присвяченому другому року роботи Львівської обласної ради VІІ скликання.

Як розповів очільник обласного парламенту, 25 жовтня депутати Львівської обласної ради затвердили першу обласну програму на наступний рік Програму проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017-2020 роки (конкурс мікропроектів).

«Програма зафіксована, і місцеві громади вже можуть із нею ознайомлюватися на сайті Львівської обласної ради. Документ розрахований на 3 роки, і ті, хто бажає взяти участь в конкурсі, мають можливість працювати за новими правилами вже сьогодні», - наголосив Олександр Ганущин.

Як зауважив голова облради, головне – є довіра до Програми місцевих громад! «Вони зрозуміли, що, маючи навіть 50 тис грн у бюджеті розвитку, можна попрацювати і залучити ще стільки ж з обласного бюджету, втіливши у життя таку бажану ідею місцевого розвитку», - акцентував він.

Проекти місцевого розвитку – 2018

Кожного року програма видозмінюється, удосконалюється, оскільки депутати, громадськість, науковці, виконавча гілка влади мають пропозиції, доповнення, які акумулюються обласною радою під час «круглих столів», семінарів, нарад, інтерактивних опитувань тощо.

Відтак не буде винятком і 2018 рік – обласна рада затвердила, так би мовити, нову редакцію Програми мікропроектів, яка відтепер називатиметься Програмою реалізації проектів місцевого розвитку.

За словами Олександра Ганущина, основні новації стосуються таких розділів програми як реєстрація заявок, їх оцінка та звіт щодо реалізованих проектів. Змінюються також правила щодо небюджетного внеску громад, щоб збалансувати можливості тих чи інших територій. Також для вирівнювання вводиться індекс податкоспроможності адмінтеродиниць. Крім того, з наступного року планується розширити пріоритети. Наприклад, додати втілення екологічних ініціатив громад.

«Віє холодом із вікон у садочку? Клуб давно потребує нових крісел? ФАП у селі давно чекає ремонту? Проблем на базовому рівні, особливо у сільських, селищних рад та новостворених ОТГ чимало, тому за допомогою обласного бюджету, внесків спонсорів, громад ми і надалі покращуватимемо соціальну інфраструктуру. Це проблеми, до вирішення яких ніколи раніше не доходили руки», - підкреслив голова Львівської облради.

Планується, що прийом заявок цього року розпочнеться орієнтовно в першій половині грудня і триватиме до двадцятих чисел січня 2018-го. Але це не забороняє вже сьогодні думати над проектами і акумулювати небюджетні ресурси.

23517602_1598863180174832_9014329541567404851_n

Мікропроекти – 2017

Враховуючи актуальність Програми та високу активність громад, в обласному бюджеті на 2017 рік було передбачено рекордну суму коштів – 70 млн грн.

Переможцями конкурсу в 2017 році стало 619 мікропроектів. На загальну суму з обласного бюджету – 69,79 млн грн.

«У цілому загальна вартість проектів-переможців становить 145,9 млн грн з яких: 69,8 млн грн – кошти обласного бюджету; 52,3 млн грн – місцевих бюджетів (районний, міський, сільський, селищний); 23,8 млн грн –  небюджетні кошти», - повідомив Олександр Ганущин.

Станом на 8 листопада завершено усі заплановані роботи на 480 проектах. Активно проводяться будівельні роботи, частина з яких вже на стадії завершення, закуповується необхідне обладнання на 133 проектах. І лише на 6 – роботи не розпочато з низки об’єктивних причин. Очікується, що за підсумками року невиконаними залишуться 4 проекти. Із обласного бюджету профінансовано – 56,6 млн грн.

Підсумовуючи блок, присвячений Програмі мікропроектів (місцевого розвитку), голова Львівської облради додав, що ця Програма дозволяє максимально ефективно використовувати кошти, адже на кожному щаблі виконання є певний контроль, а також  відповідальність громад, які вклавши свої кошти, теж мають можливість стежити за виконанням робіт на об’єктах.

«Тішить, що досвід реалізації Програми мікропроектів на Львівщині вже активно переймають сусідні області, що свідчить про її успішність. Саме тому серед інших регіональних програм Програма мікропроктів є однією з найуспішніших в області і яскравим прикладом співпраці влади і громади задля досягнення спільної мети», - резюмував Олександр Ганущин.