В обласній раді презентували результати дослідження конкурсної складової цільових програм Львівщини

09.11.2017
В обласній раді презентували результати дослідження конкурсної складової цільових програм Львівщини

Якість регіональних програм на Львівщині, починаючи із 2016 року, значно покращилася. Їх кількість скоротилася, вони стали комплексними за галузевою ознакою, збільшився обсяг фінансування, і що найважливіше – ряд програм отримали механізм конкурсної складової.

Про це повідомив керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог» Олександр Софій під час круглого столу: «Конкурсний розподіл коштів бюджету Львівської області» у четвер, 9 листопада.

«Слід наголосити, що конкурси значно посилюють ефективність виконання обласних програм та сприяють досягненню стратегічних цілей, - зазначив Олександр Софій.  – Однак умови та вимоги їх проведення повинні бути уніфіковані, зрозумілі та публічно доступні. Також прозорими мають бути механізми фінансування проектів».

За його словами, в окремих обласних програмах, які містять конкурсну складову, чітко зарегульовані умови та правила. До прикладу - обласний конкурс проектів місцевого розвитку. Однак є програми, в яких досі залишаються незрозумілими механізми реалізації конкурсу, методологія відбору та формування експертних комісій, розподіл фінансових ресурсів.

В межах презентації дослідження регіональних цільових програм Львівщини, зокрема їх конкурсної складової, експерти та громадськість пропонують розробити окремий рамковий документ, який визначатиме ключові вимоги, які мають бути дотримані департаментами обласної державної адміністрації в частині конкурсної складової при реалізації програм у майбутньому.