Керівників комунальних підприємств обиратимуть на конкурсних засадах

21.01.2016
Керівників комунальних підприємств обиратимуть на конкурсних засадах

 Лише після конкурсного відбору та позитивного голосування у сесійній залі, обласна рада призначатиме керівників комунальних закладів, які перебувають у спільній власності територіальних громад Львівської області. 21 січня в Львівській обласній раді відбулося обговорення Положення про порядок призначення керівників комунальних закладів. До обговорення важливого документу запросили голів фракцій обласної ради, громадських активістів, представників медичних закладів, закладів культури та освіти.

  Заступник голови  Львівської обласної ради Володимир Гірняк наголосив, що усі конкурсні відбори керівників комунальних пыдприэмств та установ відбуватимуться прозоро. Сьогоднішнє обговорення підтвердило, що громадськість зацікавлена брати участь у розробці важливих документів. Володимир Гірняк запевнив, усі пропозиції, які сьогодні прозвучали на обговоренні будуть внесенні у документ і вже на сесії обласної ради депутати матимуть Положення про порядок призначення керівників з тими пропозиціями, які сьогодні прозвучали на обговоренні.

     На сьогодні без керівників залишаються комунальні заклади Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», «Львівський історичний музей»,  а  Культурно –Мистецьким Центром «Львівський палац мистецтв» вже багато років керує  виконувач обов»язків.  Відтак, керівників цих закладів обиратимуть за конкурсом.

   Начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра повідомив, що повноваження щодо оформлення трудових відносин від імені Львівської обласної ради з керівниками закладів, у тому числі укладення трудових договорів (контрактів), призначення та звільнення виконувачів обов’язків керівника закладу, покладання виконання обов'язків керівника до заміщення вакантних посад відповідно до законодавства доручені управлінню майном спільної власності. Управління майном спільної власності також уповноважене виступати засновником закладів.

Довідково

Зараз у спільній власності територіальних громад Львівської області перебуває 140 закладів, з яких:

-         25 закладів культури;

-         16 закладів соціального захисту;

-         56 закладів охорони здоров’я;

-         43 заклади освіти.