Привітання голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з 99-ю річницею утворення ЗУНРу

01.11.2017
Привітання голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з 99-ю річницею утворення ЗУНРу

Цього року 1 листопада ми відзначаємо 99-ту річницю з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. У ті буремні осінні дні 1918 року, після шести століть  іноземного панування, у Львові було утворено Українську державу. Ця подія дала початок одному з визначних етапів революції 1917-1921 років, продемонструвала незламну волю українців до незалежності, відкрила шлях до спільної боротьби  галичан та наддніпрянців за соборність.

Як відомо, результатом діяльності Західноукраїнської Народної Республіки стала знаменна подія вітчизняної історії – проголошення 22 січня 1919 року Акту Злуки українських земель, що відзначається нині на державному рівні  як День Соборності України.

Нехай рішучість, відвага, посвята Листопадового Чину буде взірцем для нас усіх.

Вітаю нас усіх із цією визначною річницею. Бажаю усім миру, щастя і добра, а нашій Україні – перемоги, єдності та процвітання

Довідка:

1 листопада 1918 року у Львові внаслідок збройного повстання українських солдатів на теренах Австро-Угорської монархії було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку. Упродовж майже п’яти місяців нинішній Івано-Франківськ (колишній Станіславів) був столицею ЗУНР на чолі з президентом, доктором Євгеном Петрушевичем. Західноукраїнська Народна Республіка проіснувала 257 днів до 15 липня 1919 року.