Володимир Гірняк зустрівся з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та представниками російських товариств

21.01.2016
Володимир Гірняк зустрівся з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та представниками російських товариств

Місцеву владу на зустрічі представляли заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, голова постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження, та засобів масової інформації обласної ради Юрій Візняк, секретар постійної комісії з питань комунального майна та приватизації Інна Свистун, начальник управління майном спільної власності обласної ради Микола Бандра, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська, керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов. Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні представляли Мауріціо Монтіпо, Лаура Джефрі та Віталій Стат. На зустріч також були запрошені представники російського товариства ім. О. Пушкіна та представники організацій, які знаходяться в приміщенні російського культурного центру.

Представники обласної ради запевнили присутніх, що ситуація з приміщенням не має жодного політичного підтексту, а покликана врегулювати адміністративні відносини між власником та орендарями.

Як зазначив начальник управління майном спільної власності обласної ради Микола Бандра, приміщенням за адресою м. Львів, вул. Короленка, 1а є власністю територіальних громад Львівщини, і відповідальність за збереження будівлі лежить на обласній раді. Рішенням Львівського облвиконкому в серпні 1990 року це приміщення було передане для використання російсько-українському культурному товариству імені О. Пушкіна. На адресу обласної ради надходили звернення про рейдерські захоплення приміщення іншими російськими товариствами. Але на такі звернення мають реагувати правоохоронні органи, управління майном повинно пильнувати за використанням мойна за призначенням та утриманням його в належному стані.

Питання почали виникати, коли після підпалу і пожежі в будинку адресою м. Львів, вул. Короленка, 1а, різко погіршився стан будинку. Управління почало шукати орендаря і тоді виявили, що в приміщенні перебувають зовсім інші організації.
Коли до слова запросили представників російських товариств, розпочалися взаємні звинувачення в нелегітимності і незаконності організацій. Кожна із сторін показувала установчі документи і заперечувала аргументи іншої.

Головуючий на зустрічі Володимир Гірняк повернув розмову в конструктивне русло: "Сьогоднішня зустріч перша, але не остання, це по-перше. По-друге не є завданням нашої зустрічі з'ясовувати хто з вас правий. Є майно обласної ради, є управлінням майном і має бути орендар, який буде нести відповідальність за утримання і використання цього майна. Хто буде цим орендарем мусите вирішити між собою. Тож рішення яке буде приймати Львівська обласна рада з цього питання буде управлінське і в інтересах громади".

Після завершення зустрічі представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні ще спілкувалися з Володимиром Гірняком та окремими представниками російських товариств.