Львівщина відзначить 99-ту річницю утворення ЗУНРу та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського

30.10.2017
Львівщина відзначить 99-ту річницю утворення ЗУНРу та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського

На Львівщині заплановані урочистості та заходи з нагоди відзначення 99-ї річниці утворення Західно-Української Народної Республіки та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського. 

Відтак  31 жовтня відбудеться відкриття фотовиставки «ЗУНР: у війні та державотворенні» у парку «На валах». Початок об 11.00.

1 листопада (9.00) біля будівлі Львівської обласної ради пройде театралізоване військово-історичне дійство «Проголошення ЗУНР», а центральними вулицями Львова пройдуть патрулі-реконструктори у формі Українських Січових Стрільців.

До Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі та могили Президента Національної Ради ЗУНР Є.Петрушевича заплановане покладання квітів (11.00). Також запалять та покладуть лампадки до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища (11.40) та покладуть квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі (14.00). 

Окрім того, у центральній частині міста відбуватиметься квест «ЗУНР» та мистецька частина «Стрілецький співаник» на площі біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Початок о 15.30.

5 листопада стартуватиме від вул.. Винниченка «Марш слави Галицької Армії та військ Української Народної Республіки» у супроводі оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (12.00), опісля у парку «На валах» відбудеться театралізоване військово-історичне дійство «Бої за столицю – Львів» (14.00).

8 листопада вшанують пам'ять Дмитра Вітовського, з нагоди 130-річчя від дня його народження, на Меморіалі УГА Личаківського кладовища. Початок 13.00.