Зараз, коли маємо результати в транспортній галузі, усі розуміють скільки роботи попереду, – Олександр Ганущин

27.10.2017
Зараз, коли маємо результати в транспортній галузі, усі розуміють скільки роботи попереду, – Олександр Ганущин

Сьогодні, 27 жовтня, у межах XVІI Міжнародного економічного форуму «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні» голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин взяв участь у пленарному засіданні «Львівщина – транспортний коридор між Європою та Азією».

У вітальному слові Олександр Ганущин  наголосив, що тільки зараз, коли вже дещо зроблено за останні роки в транспортній галузі, розуміємо скільки нам ще треба буде зробити.

«Ріст економіки оголив одну чи з найбільших проблем «Укрзалізниці» з вагонним парком. Мусимо або визнати, що більше ніж 3 млрд грн ми не засвоїмо через те, що немає чим перевезти сипучі, або вирішувати з парком і тягою...

Аеропорт, котрий розвивається найбільш динамічно, з’єднав нас майже з усією Польщею. Але хочеться далі, до Гданська, північних країн, як мінімум – до Брюсселю та Страсбургу. І це об’єктивна реальність.

7583914720_IMG_0104

Щодо дорожньої інфраструктури – то рухаємося дуже добре! Але, якщо не буде нового недержавного ресурсу, зокрема залучення приватних коштів до концесійної дороги «Краковець – Львів – Броди», можемо забути за реалізацію цього проекту.

Крім того, безвізовий режим оголив проблеми по пунктах пропуску не тільки на українському, а й на польському боці. Навіть ті спроби, котрі були зроблені по «Укрзалізниці», - це половина справи. Тобто, не буде вузької колії – не врятують нас ні додаткові рейси на «Одеса – Перемишль», ні нові рейси по лінії «Львів – Перемишль», бо та широка колія більше «стягнути» не може.

Отож, якщо цей інфраструктурний прорив вдасться, то будемо сміливо говорити про те, що подібні форуми є успішними. А також про те, що і місцева, і центральноукраїнська еліти готові до рішень у складних проблемах», - підсумував Олександр Ганущин.

Варто додати, що участь в обговоренні взяли також міністр інфраструктури України Володимир Омелян, в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, голова Львівської ОДА Олег Синютка, народні депутати.

7583914720_IMG_0114