Екологічні проблеми внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» проаналізували на сесії облради

25.10.2017
Екологічні проблеми внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» проаналізували на сесії облради

Сьогодні, 25 жовтня, під час сесії Львівської обласної ради депутати заслухали інформацію щодо ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал".

Як повідомила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак, потреба у відновленні об’єктів інфраструктури полягає в таких заходах: будівництво обходу аварійної ділянки автомобільної дороги Т-14-02 Східниця-Пісочне (113 млн грн); будівництво магістрального водогону Гірне-Дрогобич (80 млн грн); винесення повітряних ліній електропередач потужністю 220 кВ – 20 опор (21,2 млн грн); перенесення повітряних ліній електропередач потужністю 35 кВ та 110 кВ (закладання додаткових коштів за рахунок включення неврахованої частини амортизаційних відрахувань у рамках Інвестиційної програми на 2018 і наступні роки).

Відтак усього для перенесення об’єктів інфраструктури за межі гірничого відводу ПАТ “СГХП “Полімінерал” необхідно 214,2 млн грн.

Варто зауважити, що станом на сьогодні проведені такі заходи:

-Скеровано лист Прем’єр-міністру України щодо виділення коштів в сумі 214,2 млн грн з резервного фонду держбюджету з метою перенесення об’єктів інфраструктури за межі гірничого відводу ПАТ “Стебницьке ГХП “Полімінерал”.

-Підготовлено угоду та технічне завдання на проведення моніторингових досліджень в межах території гірничого відводу шахтних полів рудників №1 і № 2 Стебницького калійного родовища та території дамб хвостосховищ.

-Проведено нарадущодо вирішення проблемних питань Стебницького родовища калійних солей, під час якої доручено:

-департаменту екології та природних ресурсів укласти договір на проведення моніторингових досліджень в межах території гірничого відводу шахтних полів рудників №1 і № 2 Стебницького калійного родовища та території дамб хвостосховищ;

-ГУ Нацполіції обмежити проїзд великовантажного транспорту на автомобільній дорозі Дрогобич-Трускавець;

-департаменту з питань цивільного захисту на основі висновків науковців щодо доцільності скиду розсолів із хвостосховища в камери (пустоти) рудника №2 ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» організувати засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС.

Крім того, необхідно здійснити моніторингові дослідження в межах території гірничого відводу шахтних полів рудників №1 і № 2 Стебницького калійного родовища та території дамб хвостосховищ із наданням відповідних рекомендацій.

У свою чергу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» має розробити та реалізувати новий проект консервації рудника № 2 і рекультивації порушень земель, а також виконати інвестиційні зобов’язання щодо відновлення роботи рудника №1 та створення збагачувального комплексу із застосуванням сучасних технологій.

Після півторагодинного обговорення, депутати вирішили, серед іншого, звернутися до Кабміну щодо створення держаної комісії з вивчення вищевикладеного питання.

Нагадаємо, що 10 жовтня депутати Львівської обласної ради з обласного фонду охорони навколишнього середовища скерували на моніторинг – 1,483 млн грн.