Львівська обласна рада готує звернення до Кабінету Міністрів щодо надзвичайної ситуації у Стебнику

09.10.2017
Львівська обласна рада готує звернення до Кабінету Міністрів щодо надзвичайної ситуації у Стебнику

На моніторинг ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», скерують 1,4 млн грн. з екологічного фонду. Дослідження проводитимуть фахівці-екологи зокрема, Івано-Франківського національного університету нафти і газу, а також німецької фірми «K-UTEC AG».

Про це йшлося  під час розширеного засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації сьогодні, 9 жовтня.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус повідомив, що надзвичайна ситуація у Стебнику стане предметом обговорення на сесії Львівської обласної ради. «Ми обов’язково завтра на сесії заслухаємо інформацію про ситуацію, яка є станом на зараз  на місці  обвалу у зоні рудника №2, а також напрацюємо пропозиції, зокрема, до центральних органів влади щодо подальших дій на запобігання негативного розвитку подій у Стебнику».

За рішенням комісії, також на сесії розглядатиметься звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів, за потреби, на будівництво нових об’їзних шляхів та перенесення ліній електропередач.

Як наголосив голова комісії Юрій Гудима, в області слід створити робочу групу з координації дій усіх служб, задіяних у ліквідації техногенного лиха. «Ми звертаємося до облдержадміністрації організувати штаб, до якого мали б увійти представники служби надзвичайних ситуацій, автомобільних доріг, департаменту екології та держекоінспекції, обленерго, органів місцевого самоврядування для реагування на можливі виклики», - зауважив Юрій Гудима.