На Львівщині планують розробити обласну програму щодо стимулювання вирощування енергетичних культур

06.10.2017
На Львівщині планують розробити обласну програму щодо стимулювання вирощування енергетичних культур

У четвер, 5 жовтня, відбулася зустріч голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з представниками проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерція біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» та Держенергоефективності України.

Під час зустрічі обговорювали розробку обласної програми стимулювання вирощування енергетичних культур.

Зокрема участь у нараді взяли керівник проекту Володимир Лященко, головний спеціаліст Олександр Ігнатенко, виконавчий директор Асоціації «Ради Львівщини» Василь Лозинський, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбережння ЛОДА Михайло Мельник.

Мета програми - створення сприятливого середовища задля використання потенціалу сільськогосподарської біомаси області  для муніципального тепло- та гарячого водопостачання, що дозволить зменшити обсяг викидів парникових газів.

Це буде пілотна програма в Україні, яка повинна забезпечити приблизно 7% загального річного обсягу постачання первинної енергії для муніципального тепло- та гарячого водопостачання за рахунок використання сільськогосподарської біомаси. 

Довідково:

Спільний проект Програми розвитку ООН (ПРООН) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ) спрямований на розробку політики, розбудову спроможності, технічну допомогу і надання фінансових стимулів для заохочення інвестицій приватного сектора у муніципальні проекти з біомаси. Основний наголос у проекті робиться на муніципальному тепло- та гарячому водопостачанні на основі використання сільськогосподарської біомаси.