Профільна комісія обговорила хід реалізації інвестиційних проектів та погодила скерування коштів територіям, які приймають сміття з м. Львова

04.10.2017
Профільна комісія обговорила хід реалізації інвестиційних проектів та погодила скерування коштів територіям, які приймають сміття з м. Львова

Інформацію про розвиток та реалізацію інвестиційних проектів впродовж останніх двох років заслухали на комісії з питань будівництва. ЖКГ, енегоефективності промисловості та інвестиційної політики.

Засідання відбулося сьогодні, 4 жовтня.

За словами начальника управління інвестиційної політики Романа Матиса, основними критеріями при роботі з інвесторами були – створення нових робочих місць та рівень заробітної плати.

«У 2016 році на території Львівської області відкрили та розширили свої виробничі потужності 54 підприємства, на яких було створено близько 12 тисяч робочих місць, - повідомив Роман Матис. – Окрім роботи над залученням інвестицій, ми здійснюємо супровід інвестиційних проектів, що є дуже важливим для іноземних компаній».

Як наголосив голова комісії Богдан Гагалюк, Львівщина, беззаперечно має бути інвестиційно привабливою.  «В питанні залучення бізнесу у наш регіон також має бути чітке розуміння того, скільки податків платиться саме в обласну казну», - додав він.

Члени комісії також торкнулися питання підняття професійно-технічної освіти на більш високий рівень, щоб не отримати серйозний кадровий голод робітничих професій.

Окрім того, комісія розглянула та підтримала внесення змін до обласних програм, які стосуються житлово-комунального господарства - «Питна вода», «Зовнішнє освітлення» та «Газифікація населених пунктів області».

Також члени комісії погодили черговий транш на загальну суму 20 млн грн щодо фінансування об’єктів житлово-комунальної та соціально-культурної сфери територій, які приймають ТВП зі Львова.

За словами першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса, виділення коштів на соціальний розвиток міст Львівщини відбувається в рамках реалізації «сміттєвого» меморандуму, який підписаний за ініціативи обласної ради. «Меморандум працює, завдяки йому міста області отримують додатковий фінансовий ресурс та можливість реалізувати заходи з покращення соціальної інфраструктури», - зазначив Андрій Білоус.

На завершення заслухали питання про проблеми діяльності ДП «Львіввугілля». Комісія вирішила напрацювати звернення до Кабінету Міністрів та профільного міністерства щодо реструктуризації та модернізації вугільної галузі Львівщини.