Львівщину відвідали Посли країн Вишеградської групи

02.10.2017
Львівщину відвідали Посли країн Вишеградської групи

Сьогодні, 2 жовтня, керівництво області зустрілося з Надзвичайними і Повноважними Послами країн Вишеградської групи. 

Сторони обговорили потенційні напрями співробітництва групи з Україною. 

«Це дуже важливо, що у нас є така можливість зустрічати і розмовляти з Послами Вишеградської четвірки. Львівщина сьогодні добре співпрацює з Республікою Польща. Таку ж співпрацю ми б хотіли налагодити  і з іншими країнами. Сьогодні хочу акцентувати на тому, що нас може об’єднувати. Насамперед - це розвиток Карпатського регіону. Нам потрібен консенсус в цьому питанні керівників урядів країн, через які пролягають гори Карпати. Такий майданчик для обговорення ми б хотіли створити на Львівщині. Для нас це дуже важливо.  Карпати – це те, що може об’єднати усіх нас», - зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. 

Обговорити стратегію розвитку Карпат очільник облради запропонував уже у грудні на конференції «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва», що відбудеться в рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ї річниці Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна». 

Окрім того, під час зустрічі йшлося про налагодження економічної, туристичної, культурної співпраці між Львівщиною та країнами Вишеградської групи.

Довідково:

З 2014 року країни Вишеградської четвірки одні з найбільших донорів гуманітарної допомоги серед держав Європейського Союзу. Зокрема, країнами на постійній основі надається фінансова допомога з метою покращення матеріально-технічної бази Збройних Сил України, створюють консультативні групи спрямовані на організацію військово-польової медичної служби, порядку організації евакуації поранених з поля бою та надання ним першої медичної допомоги в польових умовах. Разом із тим на постійній основі учасники АТО проходять лікування в країнах групи, а дітей учасників АТО запрошують на відпочинок.

З 1 липня 2017 року до 30 червня 2018 року Угорщина головує у Вишеградській четвірці. З огляду на це, Посольство Угорщини в Україні організувало спільне відрядження для Надзвичайних і Повноважних Послів країн Вишеградської четвірки (Угорщина, Республіка Польща, Чеська Республіка, Словацька Республіка) по областях Західної України з метою обговорення потенційних напрямів співробітництва групи з Україною.