У Львові відбудуться урочистості з нагоди 151-ї річниці від дня народження Михайла Грушевського

26.09.2017
У Львові відбудуться урочистості з нагоди 151-ї річниці від дня народження Михайла Грушевського

У п`ятницю, 29 вересня, у Львові відбудуться урочистості “Журавлі пам'яті Холмського краю”, приурочені 151-ій річниці від дня народження Михайла Грушевського та 70-х роковин акції «Вісла». 

 

Об 11.00 заплановане покладання квітів до пам'ятника Михайлу Грушевському, що на Проспекті Шевченка. 

 

Також  в межах заходів у Державному меморіальному музеї імені Михайла Грушевського відкриється виставка “Я ніколи не забуду про  потреби Холмського народу...”  Михайло Грушевський  і Холмщина. 

 

Цьогоріч відзначення дня народження Михайла Грушевського проходить з акцентом на події, що увійшли в історію нашого народу, як страшна трагедія.

 

70 років тому депортаційна акція “Вісла” змінила життя тисяч українців, котрі жили на споконвічних українських землях Закерзоння, зокрема, Холмщини — Малої Батьківщини вченого історика, будівничого нації Михайла Грушевського.

 

До цих трагічних подій у музеї представлена тематична, на якій представлено матеріали, що висвітлюють історію Холмщини, як прадавньої  землі нашого народу, розповідають про звичаї та побут холмщаків, про історію та культуру краю, причини та обставини страшної депортації 1944-1947 рр.

 

Ці матеріли складають окрему фондову групу “Холмщина”, сформовану зі збережених родинних реліквій і переданих у дар музеєві членами суспільно-культурного товариства “Холщина”, співпраця з яким має добрі, позитивні моменти, започатковані ще в 90-х роках і успішно розпрацьовані і спроектовані від сьогодення на майбутнє. Зокрема, окремим розділом виставки представлено матеріали, подаровані родиною Демчуків, члени якої пережили акцію “Вісла” та зберегли для нащадків особисті, дорогі автентичні речі кількох поколінь  роду а, отже, своїм життям писали історію своєї малої Батьківщини - Холмщини. У виставковій експозиції вони відтворюють “живий” куточок Холщини. 

 

Опісля о 15.00 розпочнуться урочистості в Палаці мистецтв. 

 

Про проведення акції “Вісла” та її наслідки у своїх доповідях розкажуть: голова Українського Товариства (м.Люблин, Польща), історик доктор Григорій Купріянович та голова Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа. Також прозвучать спогади учасників акції “Вісла”.

 

У художній частині заходу відбудуться виступи: театральної групи української молоді Люблина «Дивослово» (Польща) із виставою «Дорога на захід» (до 70-річчя акції «Вісла»), Українського дитячого ансамблю «Люблинська веселка» (Польща), Богдана Пастуха із  уривком з авторської літературно-музичної інтермедії (моновистави) “Світлом душу освяти...” та хору суспільно-культурного товариства “Холмщина”.

 

 Під час урочистостей можна буде ознайомитися з виданнями музею.