Бюджетні кошти мають використовуватися ефективно, – Володимир Гірняк під час перевірки комунальних закладів області

22.09.2017
Бюджетні кошти мають використовуватися ефективно, – Володимир Гірняк під час перевірки комунальних закладів області

Сьогодні, 22 вересня, робоча група на чолі із заступником голови Львівської обласної ради Володимиром Гірняком відвідала низку комунальних закладів облради з метою моніторингу їх діяльності. Зокрема, перевірили навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів «Оберіг», історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, Роздільський дитячий будинок-інтернат.

Першим робоча група оглянула «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів «Оберіг», який знаходиться на вул. Пекарській, 19 у Львові. Зауваження стосувалися того, що значно різнилася кількість дітей, які відвідують заклад, і реальної присутності вихованців.

IMG_6824

Як розповів Володимир Гірняк, під час нещодавньої перевірки тут було заявлено про 136 дітей, сьогодні керівництво повідомило про 120 учнів, а насправді нарахували лише 40. За штатним розписом в установі – 78 працівників. «Що це означає: навантаження на фонд заробітної плати, розрахунок по харчуванні, нарахування виплат. Такі порушення є в багатьох випадках. Наприклад, коли є 3 і більше бухгалтерів. На це треба реагувати і виправляти. Фактично зекономлені кошти можуть піти на кращі цілі для тих самих дітей», - наголосив він.

IMG_6881

При вивченні діяльності Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді виявлено, що три туристичні бази, які розташовані в околицях Сколе та Славське, не використовуються в повній мірі.

Будиночки на території таборів у більшості випадків не задіяні, територія не приведена до належного стану, доріжки потребують ремонту.

За словами голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олега Домчака, такі заклади мають в першу чергу забезпечувати якісний відпочинок та оздоровлення дітей.

«Керівники таких установ мають використовувати можливості більш раціонально та ефективно, думати як «заробити» гроші та відповідно покращувати інфраструктуру», - підкреслив він.

На прикладі історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» робоча група відзначила, що вдала зміна керівника комунального закладу позитивно впливає на розвиток та дає відчутний поштовх для впровадження нових цікавих ідей.

IMG_6946

Підсумовуючи виїзд робочої групи комунальними закладами, Володимир Гірняк наголосив, що моніторинг бюджетної сфери не має на меті закривати установи, забирати приміщення чи звільняти людей.

«Наша основна мета – використовувати комунальне майно та бюджетні кошти ефективно та раціонально. Загалом в рік обласна рада скеровує на комунальні заклади з обласного бюджету близько 2,5 млрд грн, а також державну субвенцію. Якщо з цих коштів нам вдасться зекономити хоча б 10 відсотків, то ми отримаємо значну суму на розвиткові обласні цільові програми», - резюмував заступник голови облради.

Нагадаємо, у планах робочої групи проаналізувати до 1 грудня всі 142 комунальні заклади та вивчити їх фінансово-господарську діяльність для покращення ефективності їхньої роботи.