Будівництво лісових доріг, збереження лісу, переробка деревини, рекреація – основні теми виїзної колегії

12.09.2017
Будівництво лісових доріг, збереження лісу, переробка деревини, рекреація – основні теми виїзної колегії

На Бродівщині урочисто відкрили новозбудовану лісову дорогу та обговорили основні напрямки роботи місцевих лісогосподарських підприємств Львівщини сьогодні, 12 вересня, під час виїзної колегії за участі керівництва області, представників обласного управління лісового та мисливського господарства, спеціалістів лісгоспів та фахівців в галузі лісництва. 

Урочисто перерізали стрічку на відтинку нової дороги заступник голови Держлісагентства  України Володимир Бондар, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови облради Андрій Білоус та очільник облдержадміністрації Олег Синютка. 

Опісля учасники наради оглянули новозбудовану дорогу, ознайомилися з роботою лісозаготівельної та лісовозної техніки. 

Як зауважив голова обласної ради Олександр Ганущин, доглядати і вирощувати ліс – це дуже важка та кропітка праця.  «Найбільша проблема, яка є на сьогоднішній день – це зміна кліматичних умов і відповідно всихання лісів. З цим потрібно боротися, залучати на це кошти, правильно переробляти, - наголосив Олександр Ганущин. - Поряд з цим невід’ємною частиною збереження лісу мають бути  сучасні методи господарювання, необхідна техніка, електронний облік деревини. Це все має бути впроваджено на території Львівської області». 

Відтак учасники колегії, користуючись нагодою, відвідали рекреаційний пункт «Озерце», де облаштовані спеціальні місця для відпочинку людей, розведення вогню, купання, встановлені дитячі майданчики. Такі зони відпочинку користуються великим попитом місцевого населення, а також людей, які залюбки заїжджають перепочити під час подорожі. 

Також представники влади ознайомилися з роботою місцевого лісозаводу, який знаходиться на території ДП «Бродівський лісгосп». Тут працює  модернізований цех переробки тонкомірної деревини, лісопильний цех на базі нової лінії «МЕБОР» та «ВАЛЬТЕР», а також сучасне сушильне устаткування та котельня. Всього капіталовкладенння у підприємство впродовж 2014-2017 років становили 20,6 млн.грн, з них в  лісопереробку - 7,1 млн.грн. 

На завершення керівництво області привітало лісівників із професійним святом та вручило нагороди кращим працівникам галузі.   

Довідка: 

Загальні обсяги відтворення лісів за 8 місяців 2017 року склали 2612 га. Зокрема, створено 1467 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1145 га, що становить 44% від всього обсягу лісовідновлення.

В межах обласної Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки підприємствами управління створено 135 га лісових культур, провадиться закупівля обладнання для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

З метою забезпечення підприємств управління високоякісним лісовим насінням, утворення його 5-8 річного запасу, в структурі Львівського ОУЛМГ створене спеціалізоване державне підприємство «Львівський лісовий селекційно - насіннєвий центр» - єдине в Україні, яке забезпечене сучасним технологічним устаткуванням для переробки і зберігання лісового насіння.

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 7,5 тис.га., в ході яких заготовлено 148,6 тис.кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2,2 тис. га.