Обласний конкурс проектів місцевого розвитку: стан та перспективи

12.09.2017
Обласний конкурс проектів місцевого розвитку: стан та перспективи

Сьогодні, 12 вересня, у Львівській обласній раді відбувається публічна дискусія «Обласний конкурс проектів місцевого розвитку: стан та перспективи». Участь у її роботі бере заступник голови Львівської обласної ради, співголова конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області Володимир Гірняк.

У рамках заходу учасники проаналізують стан реалізації та перспективи Конкурсу проектів місцевого розвитку 2016-2017 років та презентують успіхи реалізації місцевих ініціатив.

«Ми сьогодні зібрали керівників районних рад, керівників ОТГ, експертів. Застереження і зауваження все одно є. У жовтні хочемо вносити зміни в наше положення про конкурс мікропроектів. Ми маємо певні свої думки, їх сьогодні озвучуємо назагал і хочемо почути пропозиції, власне, тих людей, які використовують кошти обласного бюджету і виконують ті чи інші роботи», - підкреслив Володимир Гірняк.

Заступник голови облради наголосив на тому, що конкурс мікропроектів – один із найуспішніших проектів, які реалізує Львівська облрада спільно із громадами. З року в рік він вдосконалюється та збільшує масштаби.

«Наша каденція дуже системно підійшла до цього питання. Проект розпочато у 2011 році. Але за 2011-2015 рік було реалізовано трохи більше, аніж 500 проектів. У 2016 році виділили суму 35 млн грн, потім – ще 15 і ще 10 млн грн. Було насправді дуже багато заявок. Цього року вже виділена сума 70 млн грн», - зазначив Володимир Гірняк.

21744765_1329086767213465_1488638515_o

Разом із тим він додав – не виключено, що у 2018 році буде збільшено фінансування мікропроектів та введено додаткові пріоритети. Зокрема, на певні екологічні програми.

За словами посадовця, дуже важливо, що мікропроекти реалізуються за участі місцевих громад – це самоорганізує людей, стимулює їх цікавитися ходом тих чи інших робіт. «Звичайно, вдосконаленню нема меж. Що є добре? Перемагають ті мікропроекти, де є місцева ініціатива. Люди самі слідкують, аби були виконані роботи, щоби вони були зроблені вчасно і якісно. Це дуже важливо», - акцентував Володимир Гірняк.