Керівники області поспілкувалися з Головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрулом Апаканом

11.09.2017
Керівники області поспілкувалися з Головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрулом Апаканом

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус та голова Львівської ОДА Олег Синютка обговорили з Головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрулом Апаканом ситуацію на сході країни та розповіли про напрямки співпраці нашої області з Луганщиною.

Андрій Білоус, вітаючи гостя на Львівщині, підкреслив, що війна географічно хоч і відбувається далеко від нашої області, але вона безпосередньо впливає на життя громад регіону.

Крім того, Андрій Білоус розповів про традиційні відвідини делегацією Львівщини східних територій України, згадавши, нещодавній візит на Луганщину і Донеччину. «Ми хотіли на власні очі побачити, що відбувається на сході, і посприяти у вирішенні існуючих там проблем», - акцентував перший заступник голови облради.

IMG_9289

«У результаті співпраці Львівщини і Луганщини, окрім волонтерської допомоги армії і цивільному населенню, ми активно впроваджуємо масштабні гуманітарні проекти. – Говорить Андрій Білоус. – Зокрема, у нас існує проект обміну вчителями двох областей, а також відбувається оздоровлення на Львівщині дітей із Луганщини».

Під час зустрічі керівники області звернулися з проханням до місії ОБСЄ сприяти поверненню військовополонених земляків та перепохованню на рідній землі українських солдатів, яких вбили у російському полоні.

За словами Ертугрула Апакана, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні покликані сприяти зменшенню напруження, становленню миру, стабільності та безпеки. «Метою роботи СММ є збір інформації, встановлення фактів і звітування про безпекову ситуацію по всій Україні», - повідомив він.

Додамо, що на даний час місія складається з близько 700 цивільних неозброєних спостерігачів з більш ніж 40 держав-учасниць ОБСЄ. У Донецькій і Луганській областях наразі працює майже 600 спостерігачів, які щодня надають звіти державам-учасницям ОБСЄ.

Нагадаємо, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала свою роботу на прохання Уряду України до ОБСЄ та консенсусної домовленості усіх 57 держав учасників ОБСЄ.