На Львівщині триває міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги

07.09.2017
На Львівщині триває міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги

Упродовж 6 – 8 вересня у смт. Брюховичі триває Відкритий міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги. Захід об’єднав 15 команд медиків невідкладних станів із Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Сумської, Тернопільської областей, а також Польщі та Чехії.

Команди в умовах наближених до реальних відпрацьовують клінічні випадки загрози для життя та здоров’я людей.

За словами директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимира Похмурського, концепція навчань полягає в тому, що організатори моделюють ситуації, які рідко зустрічаються в практиці екстреної медичної допомоги, або ж є надзвичайно важливими для повторення.

«Це, до прикладу, ситуації масового ураження великої кількості людей, травмовання дітей, поєднання травми із захворюванням, ускладнення роботи служби зумовленої зовнішніми факторами. Навчання відбуваються в умовах штучно створеного стресу, а відтак ми бачимо готовність бригад виконати той чи інший протокол порятунку та лікування», - пояснив Володимир Похмурський.

21314344_1518651878173931_2679521986966838582_n

Для учасників змагань продумали етапи згідно з базовими та заавансованими протоколами медичного порятунку за рекомендаціями Американської Асоціації Серця та Європейської Ради Ресусцитації.

Судді оцінюють якість надання медичної допомоги потерпілим за сучасними медичними критеріями. Кожна команда отримує певну кількість балів, які підсумують після кожного етапу.