У Львові 50-річчя відзначає Світовий конгрес українців

28.08.2017
У Львові 50-річчя відзначає Світовий конгрес українців

Учора, 27 серпня, на площі перед Собором Святого Юра відбулось урочисте відкриття днів української діаспори у Львові, присвячені 50-ій річниці заснування Світового конгресу українців - організації, яка об’єднує 20 мільйонів українців у 133 країнах світу.


Участь у відкритті взяли президент Світового Конгресу Українців, представники обласної та міської влади, Національного університету «Львівська політехніка», духовенство, хорова капела «Дударик» та громадськість.


Як інформує прес-служба Національного університету «Львівська політехніка», сьогодні, 28 серпн,я в Актовій залі головного корпусу закладу відбудеться міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст».

Дуже насиченим буде й останній день святкувань, 29 серпня. О 10:00 зарубіжні гості, громадськість Львівщини на Личаківському цвинтарі проведуть акцію «Шана героям». О 12:30 у Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» продовжиться започатковане кілька років тому висадження дерев «Саду світового українства», о 13:30 – покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. А о 18 годині у Львівському оперному театрі – урочиста академія з нагоди 50-ліття СКУ.


Очікується, що загалом участь в заходах візьмуть понад 350 осіб.


Організаторами святкувань стали СКУ та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою «Львівської політехніки».


З повною програмою святкувань 50-річчя СКУ можна ознайомитися за посиланням.

Довідка


Світовий Конгрес Українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. Світовий Конгрес Українців має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., Світовий Конгрес Українців в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.