Уряд схвалив надання Львівській обласній філармонії статусу національного закладу

21.08.2017
Уряд схвалив надання Львівській обласній філармонії статусу національного закладу

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 18 серпня схвалив проект Указу Президента України «Про надання Львівській обласній філармонії статусу національного закладу», а також вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів», що дозволить місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевих бюджетів фінансово стимулювати згідно з чинним законодавством працівників  мистецьких закладів, яким у встановленому порядку буде надано статус національного.

Крім того, Уряд схвалив проект Указу Президента України «Про надання Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театру статусу національного».

Відповідне  рішення було прийнято з огляду на вагомий внесок Львівської обласної філармонії та Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру у справу збагачення духовності українського суспільства, примноження культурної спадщини нашого народу, активної популяризації кращих здобутків українського і світового музичного і театрального мистецтва, а також беручи до уваги, що зазначені заклади культури відіграють визначну роль у культурно-мистецькому житті України і гідно презентують її за кордоном.

Львівська обласна філармонія  та Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр є провідними центрами музичного та театрального мистецтва не лише своїх регіонів, а й всієї України. Колективи  цих мистецьких закладів здобули широке визнання, презентуючи здобутки національного мистецтва в Україні та за кордоном. Крім того, цими закладами культури ініційовано низку вагомих мистецьких проектів, які здобули широкий резонанс серед фахівців.