На Личакові вшанували пам’ять колишнього заступника голови Львівської облради Івана Геля

17.07.2017
На Личакові вшанували пам’ять колишнього заступника голови Львівської облради Івана Геля

Сьогодні, 17 липня, за участі керівництва області та міста, громадськості на Личаківському кладовищі відбулося покладання квітів до могили колишнього заступника голови Львівської облради, видатного громадського діяча Івана Геля з нагоди відзначення 80-річчя від дня його народження. Опісля священики відслужили екуменічну панахиду.

 

«Іван Гель був видатною постаттю громадського руху початку 90-х років, який зробив багато для того, аби вивести Українську греко-католицьку церкву з підпілля. Маємо пам’ятати та віддавати шану великому борцеві на нашу незалежність», - зазначив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Також в межах вшанування пам’яті Івана Геля у Львові відкрили та освятили меморіальну таблицю.

Довідка:

Іван Гель (1937—2011) — громадський діяч, учасник українського визвольного руху, політв’язень радянських тюрем і концтаборів (1965—1968, 1972—1987), правозахисник, публіцист, історик, співзасновник Української ініціативної групи за звільнення в’язнів сумління (1987). Був одним із найактивніших видавців і розповсюджувачів самвидаву, за що його ще називали самвидавним Іваном Тиктором. Після виходу на волю, будучи глибоко віруючою людиною, всі сили спрямував на легалізацію катакомбної Української греко-католицької церкви. Стає головою Комітету захисту УГКЦ (1987) і редактором його друкованого органу «Християнський голос», надає рухові за легалізацію динамічності, масовості та організованості. Зусилля не були марними і завершилися виходом УГКЦ з підпілля у 1989 році. Разом з тим був відповідальним секретарем журналу «Український вісник», заступником голови Львівської обласної ради (1990—1994), головою Львівської обласної комісії з відновлення прав реабілітованих (1994—2002). Однак державні посади ніколи не приваблювали Івана Геля, він більше уваги приділяв роботі з молодим поколінням, читав спецкурс з історії визвольного руху другої половини XX століття у Львівському університеті. Нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня (2002), IV ступеня (2006).