Володимир Гірняк: Жовква демонструє приклад сучасного енергоефективного міста

05.07.2017
Володимир Гірняк: Жовква демонструє приклад сучасного енергоефективного міста

6, 5 млн грн економії для бюджету такого міста як Жовква – це суттєві кошти. І все – завдяки програмі енегроефективності, впровадженій у межах програми Євросоюзу «Демонстраційні Проекти – Угода Мерів». Львівська обласна рада усіма можливими способами сприяє, аби такі от позитивні показники були і в інших містах нашого регіону. На цьому, перебуваючи 4 липня в Жовкві, під час семінару, присвяченому реалізації програми, наголосив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

За його словами, Жовква – єдине місто в Україні, яке здійснює одразу два проекти «Угоди мерів». Йдеться про модернізацію міської котельні, реконструкцію дитячого садочка «Калинонька», заміну тепломереж та створення сучасних індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних будинках. Очікувана економія – 10 812 МВт∙годенергії та 2 379 тонн СО2. 

Варто зазначити, що проекти в Жовкві реалізуються на умовах співфінансування: загальна вартість – 860 тис. євро. Із цієї суми 688 тис. євро – це кошти ЄС. 2 млн грн виділили з обласного бюджету, решта – долучилася казна міста.

Як зауважив керівник команди підтримки програми «CoM-DeP» Ян Ваандерс, у сучасних реаліях скеровувати великі кошти на енергоносії – неефективно. «У межах наших проектів ми працюємо тільки з європейськими стандартами. Витрачати кошти на енергоносії – це даремна трата фінансового ресурсу. Для чого витрачати кошти на енергоносії, коли ви можете вкласти їх у дороги, школи, переробку сміття чи інші речі?!», – додав він.

Крім того, Ян Ваандерс поінформував, що вже більше ста міст України стали членами програми Європейського Союзу «Угода мерів». «Аби отримати гранд як Жовква, місто повинне перш за все скластисвій план сталого енергетичного розвитку та подати його до європейської комісії», – акцентував керівник команди підтримки програми «CoM-DeP». 

На переконання Володимира Гірняка, Жовква демонструє сьогодні приклад енергоефективного міста. «У контексті збереження енергії Львівщина витрачає і буде витрачати надалі суттєві кошти. Цього року ми вперше запропонували Програму по збереженню енергії на суму 30 млн грн. Окрім того, цьогоріч на цей ринок запускаємо приватний капітал. Процес не одного дня, але рухаємось у правильному напрямку», - резюмував Володимир Гірняк.