На Львівщину з візитом прибув голова Палати депутатів Парламенту Чехії

03.07.2017
На Львівщину з візитом прибув голова Палати депутатів Парламенту Чехії

Про можливість проведення спільних військових навчань українських та чеських солдатів на Яворівському полігоні йшлося під час зустрічі керівництва Львівщини із головою Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Яном Гамачеком. 

Зокрема, сторони відзначили важливість «синхронізації оборонної системи». «Наша країна маленька і у нас досить складно проводити тренування на великих полігонах, тому Міжнародний центр миротворчості та безпеки у Яворові – хорошиймайданчик для удосконалення військових навиків. Для нас це дуже цікава пропозиція», - зазначив голова Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Ян Гамачек. 

У свою чергу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин запропонував також відвідати Національну академію Сухопутних військ імені П. Сагайдачного у Львові, де готують висококваліфіковані військові кадри і ознайомитися з роботою цього військового навчального закладу. 

Окрім того, Олександр Ганущин наголосив на розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці між Львівщиною та Чеською Республікою. «Хоча у нас нема спільних кордонів, але у нас є спільна історія та спільні інтереси, - зауважив голова облради. - Ми сьогодні беремо активну участь в діалозі щодо нової макрорегіональної стратегії розвитку Карпат. Ми розраховуємо спільно з поляками залучити до такої ініціативи  уряди 8 країн, у тому числі і Чехії. Наприкінці червня у Трускавці відбувся II Форум місцевого розвитку, де власне і було презентовано Карпатську стратегію. Наступне її обговорення планується у вересні на Форумі у Криниці . Така стратегія може об’єднати в спільних проектах Європейські країни та Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську та Чернівецьку області». 

Також учасники зустрічі торкнулися питання налагодження співпраці в економічній, енергетичній, освітній, культурній сферах, а також щодо поводження з твердими побутовими відходами. Йшлося й про можливість відкриття авіасполучень Львів-Прага та Львів-Брно. «У контексті отримання Україною безвізового режиму, рух до європейських країн значно інтенсифікувався», - відзначили присутні. 

Опісля представники чеської делегації спільно з керівництвом Львівської області поклали квіти до пам’ятної дошки першому президенту Чехословаччини Томашу Масарику та відвідали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла.