На Львівщину прибула робоча група Комітету регіонів ЄС – Україна

29.06.2017
На Львівщину прибула робоча група Комітету регіонів ЄС – Україна

У четвер, 29 червня, керівництво Львівщини зустрілося з представниками робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна  з питань децентралізації та обговорили низку місцевих ініціатив, зокрема розробку макрорегіональної стратегії Європейського Союзу для розвитку Карпат.

«Це дуже добре, що на рівні об’єднаної Європи працює такий Комітету Регіонів ЄС  з повноваженнями консультацій та впливу на рішення  Союзу, - зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. - На Львівщині кілька днів тому за участі  представників органів місцевого самоврядування чотирьох українських регіонів та наших сусідів з Республіки Польща, Румунії та Угорщини відбувся IIФорум місцевого розвитку. Два дні учасники заходу обговорювали найбільш актуальні питання місцевого розвитку, дискутували, домовлялися про спільні дорожні карти у вирішенні питань місцевого значення. Також було презентовано Європейську макрорегіональну стратегію розвитку Карпат».

Слід додати, що завтра, 30 червня, у Східноєвропейському колегіумі місцевої та регіонального самоврядування у м. Хирові, Старосамбірського району Львівської області відбуватиметься Третя зустрічі робочої групи Україна-ЄС з підтримки децентралізації.

Під час заходу запланували обговорення таких важливих тем, як «Реформа децентралізації в Україні: загальний розвиток, досягнення, проблеми» та «Нарощування потенціалу через обмін досвідом та співпрацю на місцевому рівні між ЄС та Україною». Після того відбудеться засідання круглого столу на тему: «Децентралізація повноважень та розвиток місцевої демократії України та ЄС. Підсумки та подальші перспективи».

Як відомо, 23-25 червня у Трускавці відбувся II Форум місцевого розвитку, на якому на найвищому рівні обговорили перспективу ухвалення нової макрорегіональної стратегії розвитку Карпат. В її реалізації сьогодні мають бути зацікавлені держави, через територію яких пролягають гори. Стратегія налічує чотири блоки – екологічний, історико-культурний, інфраструктурний та інноваційний. У разі схвалення цього документу Євросоюзом, кожен із блоків отримає потужне фінансування.