Олександр Ганущин зустрівся із Генеральним консулом Словацької Республіки в м. Ужгороді

20.06.2017
Олександр Ганущин зустрівся із Генеральним консулом Словацької Республіки в м. Ужгороді

Про налагодження співпраці між органами місцевого самоврядування Львівщини та Словаччини йшлося під час зустрічі голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина та Генерального консула Словацької Республіки в м. Ужгороді Мірослава Мойжіти. 

Зустріч відбулася сьогодні, 20 червня. 

«Львівська обласна рада зацікавлена налагоджувати зв’язки  з Словацькою Республікою, зокрема на рівні органів місцевого самоврядування, – зазначив Олександр Ганущин. – Така співпраця у нас уже існує з сусідньою Польщею, що дає можливість ділитися досвідом та напрацьовувати спільні проекти. Також важливим, на мою думку, було б організувати закордонні поїздки для представників органів влади східних областей». 

За його словами, робота зі Сходом  є однією з найважливіших для нас усіх справ. «Близько 90% мешканців Сходу не виїжджали за межі своїх регіонів. Відтак ми торік започаткували з Луганщиною освітню та культурну співпрацю.  Ми організовуємо відпочинок та оздоровлення дітей як на Львівщині, так і за кордоном. Хотіли б дуже, щоб і Словацька Республіка долучилася до таких ініціатив». 

Також  сторони обговорили питання розвитку Карпатського регіону. Зокрема, це стосується розробки нової європейської макрорегіональної стратегії Карпат, яку ініціюють спільно Україна та Польща з подальшим просування цієї ідеї на рівень урядів інших Карпатських країн, а відтак – ухваленням Єврокомісією. 

В свою чергу Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді Мірослав Мойжіта торкнувся питання відкриття Генерального консульства, адже саме Львів є центром Західної України і робота дипломатичної установи допомогла б співпрацювати на різних рівнях.