Львівщину відвідав Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща

16.06.2017
Львівщину відвідав Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща

У четвер, 15 червня, керівництво Львівщини зустрілося із Віце-прем’єр-міністром Республіки Польща, Міністром Культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотром Глінські.

Сторони обговорили питання двосторонньої співпраці України та Польщі. Зокрема йшлося про розбудову прикордонної інфраструктури, будівництво нових пунктів пропуску, відкриття залізничних та автомобільних сполучень.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин в ході розмови наголосив на необхідності посилення співпраці задля розвитку Карпатського регіону через спільні проекти. Це стосується усіх держав, де пролягають гори Карпати, в тому числі і Польщі. «Опіка над Карпатським регіоном - це дуже правильна тема, - наголосив Олександр Ганущин. – Це і будівництво доріг, і туризм, і підвищення рівня життя в гірських районах». 

За його словами, обласна рада основний акцент ставить саме на транскордонну співпрацю, адже Львівщина з Польщею має найбільше спільних проектів із залученням міжнародної технічної допомоги в галузі медицини, розвитку територій, покращення соціальної інфраструктури.

До прикладу, Львівщина бере участь у конкурсі для відновлення монастиря у Підкамені. «Є ідея з’єднати його із Почаївською Лаврою, відтак провести новий цікавий туристичний маршрут. Ми дуже віримо, що виграємо цей проект», - розповів очільник облради. - У нас дійсно тривала співпраця з Польщею. Часто відвідуємо прикордонні території, обмінюємося досвідом і маємо спільні проекти Так має бути і надалі задля розвитку наших двох країн».

Також  сторони торкнулися питання врегулювання ситуації з похованнями як на українській, так і на польській стороні. «Ми б дуже хотіли, щоб та проблема, яка виникає з похованнями та пам’ятними місцями у Польщі, була вирішена якнайшвидше», - наголосив голова облради.

 

На завершення Олександр Ганущин подякував польській владі за спільну роботу задля збереження суверенності  та територіальної цілісності України на східних рубежах.