У Львівській опері відбулася міжнародна конференція «Європа на зламі часів – література, цінності та європейська ідентичність»

06.06.2017
У Львівській опері відбулася міжнародна конференція «Європа на зламі часів – література, цінності та європейська ідентичність»

Сьогодні, 6 червня, відбулася міжнародна конференція «Європа на зламі часів – література, цінності та європейська ідентичність».

Дійство пройшло у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

З вітальними словами виступили голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова ЛОДА Олег Синютка, директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україна Габріеле Бауманн та  Міністр культури України Євген Нищук.

«Я хочу висловити подяку  всьому Фонду за підтримку України під час Євромайдану. Я пригадую як ще з 2000 років ви проводили у нас семінари, які мали на меті розбудити громадянське суспільство, тоді було напрацьовано цілий цикл.  Дуже високу ціную  зусилля Фонду спрямовані на розбудову політичної освіти в Україні. Багато з колег-депутатів і я зокрема неодноразово відвідували ваші майстри-класи. Пригадую таку тезу: речі завжди видаються складними, але коли доходиш до суті - вона проста. Радий, що нині конференція проходить саме у Львові. Плідної нам усім роботи», - зазначив у промові Олександр Ганущин.

Довідково.

Літературна конференція, заснована у 2002 році, сприяє поглибленому науковому та культурному діалогові між європейськими країнами. Що два роки в різних містах Європи вона збирає разом письменників, політиків, науковців, журналістів, студентів для обговорення таких питань як: ідентичність, переоцінка цінностей та культурної спадщини; релігія, міфи і політика між Сходом  і Заходом; транскордонна роль літератури та мови у Європі. Цього року місцем проведення вперше став Львів.