Депутати обласної ради проголосували за звернення щодо соціально-політичної ситуації

01.06.2017
Депутати обласної ради проголосували за звернення щодо соціально-політичної ситуації

У четвер, 1 червня, Львівська обласна рада підтримала звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної ради щодо соціально-політичної ситуації в Україні.

За це рішення проголосував 71 депутат.

Текст звернення подаємо нижче.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом, керівництво держави зобов’язалося оптимізувати субсидії з оплати комунальних послуг, а також найближчим часом прийняти Закон, згідно з яким в Україні буде переглянуто діючий мораторій і запроваджено ринок землі. Зазначені зобов’язання спрямовані на виконання умови МВФ щодо надання чергового траншу кредитування – вирівнювання сум доходів та видатків Державного бюджету України.

Таке непідготовлене та необґрунтоване запровадження ринку землі в Україні може створити можливість недобросовісного використання землі. Високий показник якості землі зацікавить іноземні аграрні холдинги, з якими не здатні конкурувати українські підприємства. А відсутність умов та регуляторів для ринку землі дозволить розпродати її за ціною, яка в рази буде нижчою реальної вартості. Отже, держава отримає короткострокове збільшення дохідної частини державного бюджету за рахунок інтересів простих громадян України загалом та можливі втрати основного національного багатства.

У той же час, в економіці нашої країни наявна значна частка капіталу держави-агресора – Російської Федерації. Вагомий відсоток такого капіталу перебуває в банківській сфері. В умовах ведення війни, окупації Кримського півострова, частини Донецької та Луганської областей, привласнення майна українських громадян і держави, а також інших збитків, завданих Російською Федерацією, цілком справедливим  та симетричним кроком була б рішуча політика проти держави-агресора. Додаткові кошти отримані державою повинні бути спрямовані на збільшення дохідної частини державного бюджету та унеможливлення зростання тарифів з оплати комунальних послуг і вирішення проблему запровадження вільного ринку землі.

Враховуючи наведене, ми, депутати, Львівської обласної ради, звертаємося до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з вимогами застосувати симетричні санкції щодо російського капіталу в Україні,  припинити постійне зростання тарифів з оплати комунальних послуг і не відміняти мораторій щодо продажу землі в Україні без врегулювання законодавчо закріпленого пріоритетного права виключно громадян України на придбання землі та забезпечення підтримки фермерських господарств, і врегулювання соціально-економічної ситуації в Україні та якнайшвидше впровадження амністії для вояків, котрі захищали українську державу від агресії Росії під час бойових дій.