Львівська обласна рада ухвалила заяву щодо подій 30 травня цього року

01.06.2017
Львівська обласна рада ухвалила заяву щодо подій 30 травня цього року

Львівська обласна рада висловлює рішучий протест проти будь-яких спроб впливати у силовий спосіб на процес прийняття рішень найвищим представницьким органом області,  -  йдеться у заяві, яку депутати ухвалили під час пленарного засідання у четвер, 1 червня.

Заяву підтримали більшість фракцій обласної ради, а саме БПП «Солідарність», «Громадянська позиція», ВО «Батьківщина», НРУ, «УКРОП», Радикальна партія та ГР «Народний контроль»

Текст заяви подаємо повністю:

Події, що сталися під час пленарного засідання сесії Львівської обласної ради 30 травня викликають почуття справедливого обурення. Прикриваючись вимогами, значну кількість яких поділяє більша частина депутатських фракцій Львівської обласної ради, організатори небезпечної провокації реалізовували  зовсім інші завдання. Складається враження, що головною метою було створити телевізійну картинку на майбутній період. Але картинка вийшла дуже неприваблива: жінки, що постраждали, травмовані правоохоронці, розтрощене приміщення, елементи «руcского міра» в приміщенні, де творилась новітня історія України.

Львівська обласна рада заявляє свій рішучий протест проти будь-яких спроб впливати у силовий спосіб на процес прийняття рішень найвищим представницьким органом Львівщини. Ми не будемо реагувати на будь-які ультиматуми, від кого вони б не виходили. А виявляти патріотизм ми будемо приймаючи рішення, що служитимуть інтересам українського народу, а не на догоду тим, хто уявив, що має підстави говорити від імені громади. Ми всі обрані на прозорих, конкурентних виборах, і користуємось мандатом довіри, які дали нам виборці Львівської області.

Особливо хочемо наголосити на тому, що спроба прикритись учасниками АТО лише ображає гідність учасників українсько-російської війни. В сесійному залі, серед  депутатів, також є  учасники АТО, ті хто втратили на війні близьких і хто чимало часу та зусиль віддає волонтерській діяльності. І ті хто намагається створити штучне протистояння між громадянами та місцевою представницькою владою виявляє, як мінімум, недалекоглядність, а в гіршому випадку підігрує Росії у її спробах розколоти українське суспільство, доказом чого є зріз російських медіа за два останні дні.

Ми засуджуємо подібні дії, і вимагаємо від Генерального прокурора України, Голови Служби Безпеки України, Міністра внутрішніх справ, Голови Національної поліції України, прокурора Львівської області, начальника Головного управління Національної поліції України у Львівської області, начальника регіонального управління Служби безпеки України провести ґрунтовне розслідування, виявити та співрозмірно з провиною покарати організаторів та окремих активних учасників силового захоплення Львівської обласної ради. Аналіз кримінального законодавства дає підстави стверджувати, що в діях осіб, які у силовий спосіб захопили приміщення Львівської обласної ради, є ознаки кримінального правопорушення, передбачених  статтями 194,  293, 296, 341 та 345 Кримінального кодексу України.

Закликаємо усі політичні сили відмовитись від практики агресивного нав’язування своєї позиції суспільству. А від правоохоронних органів вимагаємо зробити все можливе для уникнення таких ситуацій у майбутньому.