На Львівщині визначили переможців для будівництва сміттєпереробного комплексу

31.05.2017
На Львівщині визначили переможців для будівництва сміттєпереробного комплексу

Сьогодні, 31 травня, оголосили переможців конкурсу з вибору інвестора для будівництва  на Львівщині сміттєпереробного комплексу. 

Як повідомили у Львівській ОДА, члени комісії визнали переможцями конкурсу усі три компанії, які попередньо увійшли у другий етап конкурсу, а саме ТзОВ "Вейст Менеджмент Системс", ТзОВ "Глассворк технолоджі" та інвестиційно-екологічна компанія "ІЕК". 

За словами заступника голови ОДА Ірини Гримак, інвесторів чекає ще довга робота із місцевими громадами, які повинні дати дозвіл на будівництво заводів на своїх територіях. Крім того, комісія прийняла рішення із 15 червня до 15 липня провести громадські слухання у всіх громадах області, де є потенційні ділянки для будівництва заводу. 

В свою чергу перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус зазначив, що будівництво трьох заводів  входить до програми поводження із ТПВ, яку буде затверджувати облрада.

«Це рішення дуже важливе. По-перше, це означає, що наступний етап буде максимально публічний, бо кожен з цих підприємців повинен піти до громад, поспілкуватися із ними, подискутувати про всі умови будівництва на тих чи інших територіях. Якщо ми збудуємо кілька сміттєпереробних виробництв, то це відповідатиме концепції поводження ТПВ у Львівській області, яка найближчим часом буде затверджена, що передбачає кластерний підхід», – сказав Андрій Білоус.

Нагадаємо, що 10 грудня 2016 року Львівська ОДА оголосила про початок відкритого конкурсу щодо вибору інвестора для будівництва та експлуатації комплексу з утилізації (перероблення) твердих побутових відходів на території області. Для цього було опрацьовано 3 земельні ділянки під розміщення комплексу з утилізації ТПВ, зокрема в Яворівському, Миколаївському та Дрогобицькому районі. Пізніше земельну ділянку у Яворівському районі, зважаючи на звернення міського голови Львова, відповідним розпорядженням голови ЛОДА передано ЛКП "Збиранка".