У Львові молитвою та урочистою ходою відзначили День Героїв

29.05.2017
У Львові молитвою та урочистою ходою відзначили День Героїв

У неділю, 28 травня, у місті Львові відбулись заходи присвячені Дню Героїв. Влада міста та області, духовенство, представники громадських організацій поклали квіти на могилах Героїв на Личакові. Також центром міста пройшла велика хода. 

Розпочалося відзначення Дня Героїв з покладання квітів до пам’ятника головному командирові УПА генерал-хорунжому Романові Шухевичу у Білогорщі. Звідси стартувала 18-та щорічна естафета «Вогонь пам’яті героїв» за участю студентів Львівського державного університету фізичної культури. Опісля вшанували пам'ять новітніх Героїв на Личаківському кладовищі.

«Сьогодні Львів святкує День Героїв. Їх у нашій історії не бракує. Від часів Київської Русі і до нині. Впевнений – цей день потрібно зробити державним святом. Більше того, маємо пришвидшити процес створення Пантеону. І найменше, що ми можемо зробити вже сьогодні. Кожне село, селище, місто має своїх героїв. Наш обов'язок - пам'ятати їх і вшановувати всіма можливими способами - від назви вулиці до біг-бордів та меморіальних таблиць», - зазначив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. 

Опісля від пам’ятника Тарасові Шевченку стартувала урочиста хода, до якої приєднались патріотичні, ветеранські та волонтерські організації, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, медики Майдану та учасники Революції Гідності, молодіжні громадські організації, ліцеїсти, школярі та студенти. Очолив колону оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Колона пройшла вулицями Львова до пам’ятника Степану Бандері, де хори з 20-ти районів області виконали Національний Гімн України під музичний супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Опісля відбулась мистецька частина. 

Також впродовж дня у сквері «На валах» експонувалася виставка «Алея Героїв», а центральними вулицями міста пройшли патрулі в одностроях українських збройних формувань періоду національно-визвольної боротьби, які вітали львів’ян та гостей міста.