У Львові траурним мітингом відзначили 73-ю річницю депортації кримських татар

19.05.2017
У Львові траурним мітингом відзначили 73-ю річницю депортації кримських татар

У четвер, 18 травня, львів’яни біля пам’ятника Тарасу Шевченку вшанували пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу. Участь у заході взяли керівництво області, міста, громадськість, активісти.

«Кримські татари – це народ, який завжди жив поруч з нами, разом з нами і доля якого дуже подібна до долі українців. Наші народи були жертвами тоталітарних режимів. Спільні трагедії об’єднують, але з іншого боку, вони дають нам спільне розуміння того, як можна їм протистояти і, справді, протистояти можна лише тільки об’єднавши зусилля», - зазначив під час виступу перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Опісля усі присутні помолилися за жертв депортації, пролунала хвилина мовчання. На завершення прозвучав гімн обох народів та було зачитано резолюцію про Всесвітній збір підписів на підтримку депортованих татар, зокрема тих, які перебувають в анексованому Криму.

Нагадаємо, депортація кримських татар — це примусове виселення крмсткотатарського населення Кримської АРСР, розпочате НКВС 18 травня 1944 року. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої сітової війни.